Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tak się Ustroń będzie bawił!

Już jutro (17.08.2018) w Ustroniu rozpoczynają się dni miasta. Do niedzieli wiele będzie się działo. Tradycyjnie na finał odbędą się Ustrońskie Dożynki.

Tradycyjnie w trzeci weekend sierpnia to Dni Ustronia. Wszystko rozpocznie się w piątkowy poranek ustrońskim targiem. - Skosztować będzie można m.in. pysznych, świeżych kołaczy. Na targu będzie można zaopatrzyć się w produkty regionalne. Przygrywać będzie kapela Istebna – zachęca Katarzyna Czyż Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Ustroniu.

Targ przed południem, natomiast od godziny 15.00 występ kapeli Rising Moon. Później dwugodzinny maraton zumby. Do dyspozycji będzie kilka trampolin, na których również będzie można ćwiczyć. Nie zabraknie także występu kabaretu, koncertu a wieczorem piękny pokaz Teatru Ognia Inferis.

Program sobotni jest bardzo bogaty. Rozpocznie ją druga Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych. - Będzie bardzo wiele dobrych produktów. Ale nie tylko gastronomiczne, spożywcze. Będą również produkty rękodzieła. Nie tylko związane z górami, ale z całym Śląskiem – dodaje Kaźmierczak. Równocześnie w ciągu trwania wystawy odbywać się będzie konkurs na najlepszy produkt regionalny i spożywczy. Na rynku wystąpią m.in. dzieci z Fundacji Braci Golec oraz Tekla Klebetnica.
Wieczór to tradycyjny Bieg Parami. To już jego 28. edycja. Rozpocznie się przy Karczmie Góralskiej na ul. Nadrzecznej. Dystans niewielki 3,1 km. Rywalizacja sportowa jest tutaj ważna, ale najważniejsza jest dobra zabawa. Dlatego organizatorzy zachęcają, by pary pobiegły w przebraniach. Jak zawsze warunkiem koniecznym jest wspólny bieg, para na całej trasie musi trzymać się za ręce. Start biegu o godzinie 19.30, zapisy od 16.30.

Niedziela to ważny dzień dla ustrońskich rolników. W mieście odbędą się dożynki. Rozpocznie je korowód, w którym weźmie udział ponad 60 wozów – scenek dożynkowych. Początek przejazdu o godzinie 14.00. Uwaga kierowcy, od godziny 13 zamknięta będzie ulica Sportowa, także parkingi znajdujące się przy tej ulicy. Pojazdy przejeżdżają przez centrum miasta, ul. Daszyńskiego do amfiteatru.

O godzinie 15.00 rozpocznie się obrzęd dożynkowy, przygotowany przez Estradę Ludową czantoria oraz chóry – katolicki oraz ewangelicki. Na finał występ Estrady Regionalnej Równica. Do białego rana zabawa potrwa na kręgu tanecznym – dobrą muzykę zapewni zespół Janusza Śliwki. - zapewniamy mnóstwo różnego rodzaju stoisk gastronomicznych i innych zlokalizowanych w parku kuracyjnym. Zabawa będzie wyśmienita – mówi naczelnik wydziału promocji. Przy Muzeum Ustrońskim odbywać się będzie wystawa drobnego inwentarza oraz pokazy tresury gołębi pocztowych z elementami iluzji.

JB

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: