Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tak się uczą w Szkole Radnych

Pokonywanie przeszkód terenowych, skomplikowane łamigłówki, praca pod presją czasu, zarządzanie własnym pomysłem, przekonywanie innych do zmiany to tylko niektóre zadania, jakie czekały na uczestników Szkoły Radnych XXI wieku.

Najważniejszą kompetencją będzie umiejętność współpracy i komunikacji nie tylko interpersonalnej ale i społecznej.  Od uczniów szkoły oczekujemy przy tym zapoznania się z cechami młodego pokolenia zwanego Generacją Net, jego oczekiwaniami  i potrzebami. – Mówi Michał Paluch, koordynator szkoły, wiceprezes Transgranicznego Centrum Wolontariatu, organizatora szkoły.

 Na pierwszym zjeździe szkoły, który odbywał się na terenie Uniwersytetu  Śląskiego w Cieszynie pojawiło się kilkudziesięciu kandydatów, wśród których można było wyróżnić młodzież szkolną i studentów, przedsiębiorców, obecnych i byłych radnych, emerytów  i działaczy społecznych oraz liderów organizacji pozarządowych.  - Dobrze poprowadzone spotkanie, dużo merytorycznej wiedzy, przeplatane zajęciami praktycznymi, dzięki którym poznajemy swoje słabości i ograniczenia, swoje mocne strony, gdzie się sprawdzamy, a nad czym należałoby  jeszcze popracować. Jest lepiej niż oczekiwałam. – Mówi Wika Bandurowska Jamróz, uczestniczka szkoły, mieszkanka Cieszyna. Na pierwszym zjeździe obyły się również zajęcia wprowadzające do zagadnień prawno administracyjnych, które będą intensyfikowane na kolejnych zjazdach. Za ich kształt odpowiada między innymi jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w regionie. - Wszyscy zebrani zgodzili się, aby na następnym spotkaniu zająć się statutem miasta, tym bardziej, że przygotowywana jest jego zmiana. - Tłumaczy Stanisław Kubicius.

Drugi z planowanych czterech zjazdów odbędzie się w ostatni weekend kwietnia. - Zapraszamy każdego bez względu na wcześniejsze doświadczenia czy światopogląd. Zgłoszenia można składać na naszej stronie internetowej www.transgraniczni.eu/radni - Instruuje Wojciech Szczurek, prezes Stowarzyszenia Transgranicznego Centrum Wolontariatu.

Regulamin Szkoły Radnych XXI Wieku: TUTAJ>>> 

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: