Tak się kibicuje!

To był niecodzienny mecz. Na miejskim stadionie spotkali się nauczyciele i uczniowie. Z zawodników lały się siódme poty, a kibice dopingowali obie drużyny w walce o zwycięstwo. Taka mała rozgrzewka przed EURO 2012, odbyła się w Skoczowie.

Inicjatorem tego meczu był Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie. – Zaprosiliśmy skoczowskie gimnazja i Zespół Szkół Zawodowych. Byli też z nami nasi wolontariusze i wiele innych „dobrych duchów”, bez których ten mecz by się nie udał. A wszystko w rmach ministerialnego programu „Bezpieczne kibicowanie”. Postanowiliśmy go nie realizować w szkolnej ławce, tylko przećwiczyć w praktyce. Stąd mecz – mówi Dorota Michałowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie.

Do akcji przyłączyła się policja. Mecz komentował zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie Ireneusz Korzonek. – Staramy się wspierać takie inicjatywy. Chcemy pokazać tym młodym ludziom, że kibic to fan sportu, a nie fanatyk – zapewniał asp. sztab. Ireneusz Korzonek.

Obie drużyny miały strategię na zwycięstwo w meczu. – Strzelamy o jeden gol więcej od nauczycieli. Taka jest nasza strategia – stwierdził Marcin Ryszka, obrońca defensywny drużyny uczniów, która składała się z zawodników – uczniów klas Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie.

Strategię obrali też nauczyciele. – Ostatniego gola strzelimy w ostatniej minucie. Strategię mamy taką aby się dobrze bawić – mówił z uśmiechem Sławomir Foltyn, kapitan drużyny nauczycieli, składających się z wf-istów. I dodał – Można powiedzieć, ze jesteśmy świeżymi zawodnikami, bo pierwszy raz gramy w tym składzie, ale tu przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, choć uczniowie mają nad nami kondycyjną przewagę, jednak co młodość to młodość – dodał Sławomir Foltyn, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem w KS Beskid 09 Skoczów.

Rozegrano dwie połowy meczu po 30 minut. Ilość zmian była nieograniczona. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwał Krzysztof Myrmus, międzynarodowy sedzia piłkarski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.