Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tajner: zaczynamy w maju

Trener kadry skoczków narciarskich Apoloniusz Tajner powiedział, że już pod koniec maja reprezentacja rozpocznie przygotowania do sezonu. Dodał też, że kadra skoczków zostanie zwiększona, by wybrać najlepszych zawodników.

(...) My rozpoczniemy przygotowania do sezonu 19 maja trzema zgrupowaniami w Zakopanem. Zawodnicy będą przez 5 dni trenować, na weekend wrócą do domu. Kadrowicze, bez Małysza i Matei, wystartują w Letnim GP. Młodym to jest potrzebne. Ich trzeba w bój wpuszczać. Niech się hartują.

- Czy przygotowania do sezonu nie powinniście zaczynać większą grupą, nie jak dotychczas sześcioma zawodnikami, lecz co najmniej ósemką? Wtedy będzie większa możliwość selekcji, wyboru...

- Na pewno tak powinno być, ale na przeszkodzie stoją sprawy finansowe. Na zgrupowania potrzeba pieniędzy. Myślę jednak, że musimy zaplanować także pierwsze treningi na śniegu drugiej kadrze Zbyszka Klimowskiego. Cieszy mnie, że zawodnicy zaplecza - Sobczyk, Ciapała, Rutkowski coraz bardziej zbliżają się do Pochwały, T. Tajnera. Naciskają ich. Trzeba będzie częściej dawać im szansę.

FOTO/WP.PL

źródło: wp.pl
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: