Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tablety dla seniorów z Dębowca

Podstawy obsługi komputera mają w małym palcu. Dowiedzieli się również, jak bezpiecznie surfować po Internecie. W środę (01.09) kolejna grupa seniorów z Gminy Dębowiec została absolwentami Śląskiej Akademii Seniora i wzbogaciła się o tablety.

Szkolenie z kompetencji cyfrowych, praktycznych umiejętności obsługi komputera, telefonu i Internetu, a także grupowe działania animacyjne. W Gminie Dębowiec chętnych seniorów do udziału w szkoleniu komputerowym nie brakowało.

W środę (01.09) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu miało miejsce uroczyste zakończenie projektu „Śląska Akademia Senior@”. Studenci – absolwenci otrzymali z rąk Wójta Gminy Tomasza Brannego oraz Dyrektor Biblioteki Gabrieli Hałgas świadectwa ukończenia kursu, a także sprzęt komputerowy w postaci tabletów.

Celem spotkań jest aktywizacja osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Efektem realizacji Projektu ma być włączenie Seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu - tłumaczyła Gabriela Hałgas.

Seniorzy nie kryli zadowolenia i jak podkreślali zdobyte umiejętności znacznie ułatwią im korzystanie z komputerowego sprzętu, zwłaszcza w czasach pandemii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i życzymy dużo sił oraz zdrowia - gratulował  seniorom Wójt.

Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu już zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej, czwartej edycji. Umiejętności komputerowe seniorzy doskonalą nie tylko w tej gminie naszego powiatu. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-03 14:32:03
Boska Adela: to się nazywa bogata gmina - no chyba że zadłużona i rozrzutna jak inne
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: