Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu ''Tacy Jesteśmy'' przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę ''Złoty jestem'' przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego ''Gorol'' działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

„Tacy Jesteśmy” to projekt zainicjowany przez Kongres Polaków w RC. Jego celem jest prezentacja najciekawszych wydarzeń i inicjatyw, wybitnych osób związanych z Zaolziem i nie tylko. W tym roku finalistami byli: Adam Bubík, Danuta Chlup, Tadeusz Filipczyk, Chór Męski „Gorol”, Marek Grycz, Barbara i Ján Mračnowie, Jan Edward Strumpf, Maria Szymanik, Dorota i Weronika Uherek i Tadeusz Wantuła.

Najważniejsza nagroda - „Złoty Jestem” – trafiła do Marii Szymanik - za wyjątkowe zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci poprzez prowadzenie licznych zespołów dziecięcych. Z kolei nagroda publiczności przypadła Chórowi Męskiemu „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie (nominowany za utrzymanie bardzo wysokiego poziomu artystycznego przez całych 70 lat).

- Jesteśmy przeszczęśliwi. To nagroda głównie dla chłopaków, bo oni są w zespole najważniejsi - stwierdziła Katarzyna Kantor, dyrygent "Gorola".

Maria Szymanik nagrodę zadedykowała z kolei utalentowanej młodzieży. - Z młodzieżą to frajda pracować - powiedziała laureatka "Złoty Jestem 2017". - Nagrodę finansową za triumf w konkursie przeznaczę na projekty związane z młodzieżą - zdradziła redakcji Głos Ludu Szymanik.

Podczas gali wystąpili: Adam Bubik, Jan Edward Strumpf i Michal Šupák.

red./Głos Ludu

źródło: OX.PL/glosludu.cz
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją