Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szwung Młodych w Zamarskach

Projekt z Zamarsk pod nazwą "Szwung Młodych" zdobył dotacje w konkursie grantowym Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach Programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk złożyło wniosek w konkursie grantowym Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 12 grudnia nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie. Na 379 złożonych wniosków z całej Polski, dotacje otrzymało tylko 97 projektów, w tym jedynie 4 z Województwa Śląskiego. Pośród nich znalazł się projekt z Zamarsk pod nazwą „Szwung Młodych”.

Zadaniem konkursu jest wsparcie projektów rozwijających u młodych ludzi umiejętności społeczne, przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

- "Szwung Młodych” to działania, które będą skierowane do młodzieży i przede wszystkim realizowane przez młodzież, m.in. szereg spotkań twórczych w zamarskim parku oraz kilka warsztatów. W ramach projektu młodzież pozna i będzie tworzyć nowoczesny dizajn w przestrzeni publicznej. Powstaną meble z palet, nietypowe doniczki, hamaki itp. Przez pół roku ukazywać się będzie gazetka pod nazwą „Szwung Młodych”, opisująca działania młodych oraz wydarzenia kulturalne z Zamarsk. Podsumowaniem projektu będzie wycieczka do Warszawy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wsparcie mieszkańców podczas realizacji naszego projektu – informuje Klaudiusz Zawada ze Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk i jednocześnie sołtys Zamarsk.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: