Sztwiertnia dwukrotnie stanęła na podium
Zawodniczki Politechniki Lubelskiej, wraz z Iloną Sztwiertnią w składzie, rozpoczęły rywalizację w Gdańsku z wysokiego C, pokonując na otwarcie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wygrywając 3:0. Wychowanka Lesznianki bez straty seta pokonała Helenę Brzeską. Nieco więcej emocji dostarczyło spotkanie z Uniwersytetem Rzeszowskim, w którym decydował o zwycięstwie piąty mecz, ale górą z tego starcia wyszły tenisistki stołowe Politechniki Lubelskiej, a dwa punkty dla zwyciężczyń wywalczyła Sztwiertnia, pokonując Aleksandrę Guzik (3:0) i Oliwię Wątor (3:1).
Politechnika Lubelska w ćwierćfinale trafiła na Politechnikę Gdańską. Sztwiertnia w meczu z Lilianną Wollschlaeger musiała odwracać losy pojedynku, bo przegrywała w setach już 0:2, ale ostatecznie doprowadziła do decydującej piątej partii, w której wygrała 11:6. Wychowanka Lesznianki drugie „oczko” dołożyła po wygranej nad Martą Gołotą-Dyjas (3:0) i zarazem przypieczętowała awans swojej drużyny do strefy medalowej.
W półfinale Politechnika Lubelska musiała uznać wyższość późniejszych triumfatorek w Gdańsku, zawodniczek Uniwersytetu Warszawskiego. Finalnie Sztwiertnia wywalczyła z koleżankami z drużyny brązowe medale, pokonując w meczu o 3. miejsce gospodynie mistrzostw, Uniwersytet Gdański. Wychowanka Lesznianki pokonała Agnieszkę Piłat (3:1) oraz Adriannę Licbarską (3:1). Zawodniczki Politechniki Lubelskiej stanęły na podium dwukrotnie, ponieważ odniosły triumf w klasyfikacji uczelni technicznych.
Akademickie Mistrzostwa Polski 2026 w tenisie stołowym:
- faza grupowa: Politechnika Lubelska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 3:0 (Ilona Sztwiertnia - Helena Brzeska 3:0)
- faza grupowa: Uniwersytet Rzeszowski - Politechnika Lubelska 2:3 (Aleksandra Guzik - I. Sztwiertnia 0:3, Oliwia Wątor - I. Sztwiertnia 1:3)
- ćwierćfinał: Politechnika Gdańska - Politechnika Lubelska 1:3 (Lilianna Wollschlaeger - I. Sztwiertnia 2:3, Marta Gołota-Dyjas - I. Sztwiertnia 0:3)
- półfinał: Uniwersytet Warszawski - Politechnika Lubelska 3:1 (Aleksandra Jarkowska - I. Sztwiertnia 1:3, A. Jarkowska - I. Sztwiertnia 3:2)
- o 3. miejsce: Politechnika Lubelska - Uniwersytet Gdański 3:2 (I. Sztwiertnia - Agnieszka Piłat 3:1, I. Sztwiertnia - Adrianna Licbarska 3:1)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33