Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szturc odznaczony na 500 lat Reformacji

Polski skoczek narciarski, kombinator norweski i piłkarz, reprezentant KS Wisła oraz trener skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w tymże klubie, pierwszy trener Adama Małysza, Jan Szturc został odznaczony medalem 500 lat Reformacji.

Medalem odznaczył Szturca ks. Jan Byrt, inicjator nietypowych akcji związanych z obchodami 500-lecia Reformacji [zobacz ]: -Dzisiaj w przededniu rozpoczęcia Pucharu Świata w Skokach narciarskich w Wiśle nastąpiła piękna uroczystość w parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Trener skoczków , którzy wystąpią w Wiśle, Jan Szturc został odznaczony medalem na 500 lat reformacji ( 1517-2017 ) – informuje ks. Jan Byrt.

Medal to złota Róża Lutra a z drugiej strony wygrawerowane cztery fundamenty Reformacji ( Tylko Jezus, Tylko wiara, Tylko Pismo Święte, Tylko łaska).

- Skromny zawsze w cieniu swoich mistrzów, których trenuje. Pierwszym mistrzem to naturalnie Adam Małysz. Drugim wychowankiem był Piotrek Żyła. A teraz w Pucharze Świata kolejni dwaj wychowankowie Jana Szturca: Bartek Czyż z Wisły i Paweł Wąsek z Ustronia - kapitalne młode talenty, które wyszlifował Jan Szturc. Uczniowie ci uczęszczają do szkoły Mistrzostwa Sportowego w szczyrku i są moimi uczniami na lekcji religii ewangelickiej. Jan Szturc wspiera od wielu lat projekty Parafii Ewangelickiej w Szczyrku i jest tez członkiem aktywnym Rady parafialnej Parafii Ewangelickiej w Wiśle Głębcach. Jesteśmy dumni, że przyjął medal parafii ewangelickiej w Szczyrku wybity na rok Jubileuszowy 500 lat reformacji ( 1517-2017 ) – komentuje proboszcz parafii w Szczyrku-Salmopolu.
 

Pisaliśmy:

 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-15 11:56:50
torcin: Rozdawnictwo tych \" orderów\"na prawo i lewo to relikt minionej epoki, tak naprawdę taka broszka należy się byłemu wiceprezesowi PZN. No ale Kościół wybrał aktualnie lepszy sort.
2017-11-15 12:57:23
STEVEabc: Byłemu wiceprezesowi zamiast dać to jeszcze sporo utną z emeryturki wojskowej.
2017-11-15 15:18:51
as355: Czy ktoś będzie pamiętał za latek kilka kto dostał medal ,,,,,no chyba że oprócz wartości duchowych ma wartość materialną .To wrazie czego rodzina odstąpi .
2017-11-15 17:35:40
Wyborca 456: Ks. Byrt to człowiek, obdarzony nie tylko charyzmą ale i pomyślunkiem. A odznaczenie medalem 500-lecia Reformacji w roku tegoż pięćset -lecia jest podkreśleniem tego, że są luteranie, którzy są wspaniałymi społecznikami a ponadto nie wstydzą się swojego wyznania.<br />I tyle. Nie wiem po co te uszczypliwości. <br />Ale \&quot;rozumiem\&quot;, że niektórzy bez krytykanctwa żyć nie mogą.
2017-11-15 18:26:32
skuter66: Mam wrażenie , że ktoś komuś czegoś zazdrości.
2017-11-15 19:48:18
bronek91: @Wyborca 456<br />Szkoda tylko, iż nie odzywasz się przy innych krytykantach. <br />Rzekomi przeciwnicy klerykalizacji Polski, krytykanci, przez grzeczność nie wymienię, pewnie stwierdziliby, iż kościół, osobnicy w miękkie szaty ubrane, wszystkich orientacji od pedofilii do hetero, zawłaszczają kolejne sfery życia społecznego, bo już nie wiedzą gdzie mają zbijać kase. To kolejny przykład zamachu na wolność słowa i demokrację. Dla mniej zorientowanych dodaję, komentarz ma charakter żartobliwy i proszę tego nie odnosić do żadnego związku wyznaniowego, ani agnostyków ani ateistów. <br /><br />Nagrodzonemu Panu gratuluję osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów, także w innych dziedzinach.
2017-11-15 21:43:33
Wyborca 456: Szanowny Panie \&quot;bronek91\&quot;. Trudno się odzywać przy wszystkich krytykantach skoro zaglądam tu rzadko, czasami nie mam czasu pisać komentarzy a bywa, że i szkoda strzępić język tzn zużywać niepotrzebnie klawiaturę .....
2017-11-16 11:03:35
bronek91: Szanowny Panie \&quot;Wyborca 456\&quot;. W kwestiach wyznaniowych, w zakresie spraw dotyczących postrzegania każdego związku wyznaniowego, nigdy nie szkoda strzępić języka tzn zużywać niepotrzebnie klawiatury ..... Wszelkie przyzwalanie na patologiczne pomawianie innych wspólnot wyznaniowych, ateistów, bezwyznaniowych, agnostyków itd. prowadzi do pogłębiania nienawiści i usprawiedliwia późniejsze wystąpienia przeciw danej grupie wyznaniowej. Obserwowaliśmy już niedawno przykład jak figurka Jezusa została zaatakowana przy ulicy Mickiewicza w Skoczowie. Widziałeś, jaki był odzew? Niektórzy z tych krytykantów, zdaje się, iż nawet próbowali nie tyle usprawiedliwiać co pochwalać sprawcę, który a propos nie został wykryty, no bo nagranie jest nieczytelne.... Teraz pomyśl jaka byłaby reakcja np. miejscowej Gminy Żydowskiej gdyby ktoś, czego nie życzę i potępiam, zdewastował cmentarz Żydowski w okolicach Skoczowa. Bierzmy przykład z Żydów!!!!
2017-11-17 09:27:14
cd minerwa: Brawo, jest Kosciol, ktory cos wrecza, cos daje i ma ciekawe pomysly.
2017-11-17 14:41:20
kredka800: Zamiast brać pieniążki podatników i wydawać je na złom, można było je przeznaczyć na ratowanie zaniedbanych organów Kościoła Jezusowego w Cieszynie. 500-lecie Reformacji to jeden wielki wstyd.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: