Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sztab kryzysowy w Skoczowie

W Skoczowie dmuchają na zimne. 14 maja o godz. 20.00 w siedzibie Straży Pożarnej w Skoczowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z prognozami meteorologicznymi informującymi o intensywnych opadach, które przewidywane są na najbliższe dni.

W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Rucki, Zastępca Burmistrza Miasta Skoczowa; Arkadiusz Gawlik, Kierownik Nadzoru Wodnego w Skoczowie, RZGW w Gliwicach, st. kpt. Dariusz Walek, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skoczowie; Roman Kohut, Komendant Miejsko-Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie; Artur Tyrna, Komendant Straży Miejskiej; Konrad Popławski, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Skoczowie; Piotr Hanzel, Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg oraz Marek Dąbrowski Inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Skoczowie.

Stan Wisły w Skoczowie osiągnął o godz. 20.00 - 188 cm. Stan alarmowy w Skoczowie wynosi 260 cm. – Na razie wszystko wygląda dobrze, nie ma gwałtownego skoku poziomu wody. Sytuacja jest opanowana – mówił Arkadiusz Gawlik, kierownik Nadzoru Wodnego w Skoczowie, RZGW w Gliwicach.

Jak informuje Dorota Kochman z Biura Promocji i Informacji ARTadres - Wszystkie służby pozostają jednak cały czas w stanie gotowości. Uzupełnione są magazyny z workami, w razie potrzeby czeka też piasek.

Ponadto urzędnicy informują, że przypadki wystąpienia lokalnych podtopień należy zgłaszać pod alarmowym numerem telefonu 998.

Worki z piaskiem można odebrać w siedzibie PSP (Straż Pożarna w Skoczowie) przy ul. Cieszyńskiej 10  tel. 33 85 32 30 lub do godz. 14.00 w Miejskim Zarządzie Dróg przy ul. Krzywej 4 - informacja na ten temat  tel. 33 4874943, 33 487 49 44.

Czytaj też: Mocne deszcze jutro i w piątek
 

źródło: red/mat.pras
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: