Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital -zakaz palenia !

Nieprzestrzeganie zakazu palenia na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie może skutkować nawet wypisaniem pacjenta do domu. Z karą porządkową musi się liczyć natomiast pracownik, który się do tego wymogu nie dostosuje.

W związku z tym, iż po raz drugi w tym roku w cieszyńskim szpitalu doszło do zaprószenia ognia, którego prawdopodobną przyczyną było złamanie zakazu palenia, Szpital Śląski w Cieszynie przypomina, że zgodnie Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych - na terenie szpitala obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. 

Pracownicy, pacjenci, osoby odwiedzające oraz wszyscy, którzy przebywają na terenie na Szpitala Śląskiego powinni pamiętać o tym, że zakaz ten obejmuje nie tylko wszystkie budynki szpitala, ale również park szpitalny. 

- Obecnie egzekwowanie zakazu palenia polega głównie na kampani informacyjnej. Przy wejściach do szpitala, do budynków i do oddziałów są wywieszone informacje graficzne i słowne o zakazie palenia, ponadto przez radiowęzeł w Pawilonie Łóżkowym nadawane są komunikaty i ochrona jest zobowiązana do pilnowania czy zakaz jest przestrzegany – wyjaśnia Dariusz Babiak rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie - Jeśli pacjenci uporczywie będą łamać zakaz palenia, a ich stan kliniczny na to pozwoli, będą wypisywani do domu. W innych przypadkach będziemy wzywać straż miejską lub policję. 

Według ustawy o ochronie zdrowia kara za nieprzestrzeganie zakazu palenia może wynosić nawet do 500 zł. Jeśli problem dotyczył będzie pracownika, może on również zostać ukarany dyscyplinarnie. Potwierdza to rzecznik szpitala. - W stosunku do pracowników łamiącch zakaz będą nakładane kary porządkowe – infomuje Dariusz Babiak.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: