Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szpital poza siecią...

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. nie znalazło się w sieci szpitali -- Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy się do sieci szpitali i to jest bardzo zła wiadomość - informuje Cezary Tomiczek prezes zarządu, podkreślając jednocześnie, że cały czas trzyma ''rękę na pulsie''.

W środę, 23.02.2017  w Sejmie miało miejsce posiedzenie komisji sejmowych: Zdrowia, Gospodarki i Rozwoju oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, któremu przewodniczy Bartosz Arłukowicz.

Prezes zarządu Cezary Tomiczek uczestniczył w tym posiedzeniu - Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy się do sieci szpitali i to jest bardzo zła wiadomość. Na naszą niekorzyść zadziałał fakt, że nie mamy ostrej izby przyjęć. Nie przyjeżdżają do nas karetki i nie przywożą pacjentów z nagłych wypadków. Mamy oczywiście izbę przyjęć, ale planowych, bo taka jest specyfika szpitala. Zmasowane działania nie przyniosły pewnej obecności w sieci szpitali. Bez zagwarantowanych pieniędzy z NFZ trudno mówić o utrzymaniu obecnego wysokiego poziomu świadczonych usług, kompleksowego podejścia do pacjenta, ale także o utrzymaniu stałego poziomu zatrudnienia, nie ma pewności, co do przyszłości placówki, o planach na dalszy rozwój nie wspominając. Ale nie poddaję się w walce o nasze Centrum, rozmawiam z osobami decyzyjnymi i mam nadzieję, że ostateczne decyzje jednak będą na naszą korzyść – wyjaśnia Cezary Tomiczek prezes zarządu.

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. jest jedną z czterech tego typu, monospecjalistycznych, placówek w Polsce, największa na Śląsku, zapewniającą kompleksową opiekę nad pacjentem. Tylko w 2016 roku przyjęto ponad planowo 4824 pacjentów. We wszystkich poradniach przyjęto 4656 pacjentów. Hospitalizowanych było 6140 pacjentów: na oddziałach reumatologicznych – 4226 pacjentów, na oddziałach rehabilitacyjnych – 1001 pacjentów, na oddziale chirurgicznym – 913 pacjentów.

Kontrakt z NFZ na 2016 r. wynosił 33 830 532,46 zł. Nadwykonania na koniec 2016 r wyceniono na 2 709 910,00 zł.

(red.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-26 10:19:44
ciotka matylda: Rząd ma swoje szpitale. Plebs pójdzie do znachora przecież dostał kasę więc go stać! I będzie jak to już kiedyś bywało, położyć pacjenta na łopacie i do pieca na trzy zdrowaśki, migiem wyzdrowieje. No chyba,że znachor zasłoni się klauzulą sumienia. <br />Czy nie chodzi tu przypadkiem o niepoprawnego patrona?
2017-02-26 10:32:20
crank: Idiotyczna klasyfikacja szpitali powoduje skazanie specjalistycznych placówek na ich marginalizację i ich niedostępność dla chorych, bo wiadomo kogo stać na prywatne leczenie. Wygląda to na działanie polityczne (Śląsk, im.Gen. Ziętka) i nie ma nic wspólnego z medycyną. Zresztą minister zdrowia co rusz pokazuje, że i on nie ma nic wspólnego z medycyną poza lekarskim dyplomem, bo jest tylko urzędasem wysokiego szczebla, namaszczonym przez \&quot;jedynie słuszną\&quot; partię.
2017-02-27 10:09:09
cd minerwa: .... bo minister Radziwill powinien czytac mniej frondy a wiecej PUBMED. Wtedy mialby cos madrego do powiedzenia.
2017-02-28 01:02:30
jostarzik: Chciałem ten fakt obszernie skomentować, ale napisałbym albo zbyt mało, albo elaborat. Po prostu skandal! Z tymi wszystkimi, kontraktami, limitami i innym badziewiem.
2017-02-28 06:29:24
krzysztof.mm: Wielki Powrót Komuny.<br />Może jedynie młodzi nie wiedzą o co chodzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: