Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital ostrzega

Mówią, że zbierają na chore dzieci w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, ale Dyrekcja Szpitalu nic o tym nie wie i ostrzega przed wpłacaniem pieniędzy.

Dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie informuje, że w żadnym zakresie nie współpracuje z firmą Spełniamy Marzenie sp. z o.o. w organizacji. Spółka Spełniamy Marzenie powołuje się na nieistniejącą faktycznie współpracę ze Szpitalem Śląskim prowadząc akcję zbierania środków finansowych bez jegowiedzy i zgody w ramach akcji Pomocy Dzieciom, a które - jak informuje - miałyby być przeznaczone na rzecz dzieci Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

Dyrekcja Szpitala Śląskiego wyraża zaniepokojenie prowadzoną przez tą spółkę zbiórką pieniędzy z wykorzystaniem wizerunku Szpitala i pod jego szyldem. Wobec powyższego Dyrekcja Szpitala Śląskiego podjęła kroki prawne w związku z zaistniałą sytuacją. Jednocześnie ostrzega, że działania spółki Spełniamy Marzenia sp. z o.o w organizacji odbywają się bez porozumienia z władzami Szpitala.

Osoby chcące finansowo wesprzeć Szpital mogą to zrobić za pośrednictwem Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, która od 25 lat działa na terenie Szpitala i pomaga w zakupie sprzętu, aparatury i wyposażenia oddziałów szpitalnych. Do tej pory Fundacja zgromadziła łącznie na te cele 8 649 417 zł.

Współpraca z fundacjami i innymi organizacjami pożytku publicznego, przekazywanie darów przez te podmioty może odbywać się tylko i wyłącznie w porozumieniu z Dyrekcją Szpitala, co stanowi gwarancję transparentności wydatkowania zebranych środków i kontroli nad przebiegiem akcji.

W ten sposób Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał sprzęt specjalistyczny od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także dary od Stowarzyszenia SCI, Fundacji Serdecznik, Zaczytani.org.

Były to akcje, które odbywały się za zgodą i wiedzą Dyrekcji, zaś o przekazanych darach można przeczytać na stronie www.szpitalslaski.pl.

mat.pras./red.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-11 14:59:02
mariobross1977: No proszę i znów Cieszyńska rzeźnia na tapecie. Przepraszam wykańczalnia ludzi. A tym razem co? Ktoś zbiera pieniądze kosztem chorych ludzi?! Ha,ha,ha a to dobre. Szpital tych pieniędzy w życiu nie zobaczy! Cóż tak było jest i będzie bo w polskim państwie złodziej na zlodzieju korzysta!!!
2016-08-11 23:24:34
tommy: Uprzejmie proszę o informację, czy ten tak bardzo oburzony szpital nadal prowadzi sprzeczną z prawem akcję wymuszania opłat za poród rodzinny, wykorzystując przy tym rzekomo dobrowolną formę wpłat na fundację zdrowia Śląska cieszynskiego. Bo może się okazać, że przygarnia kocioł garnkowi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: