Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital - korzyści dla wszystkich

Nowoczesny blok operacyjny z czterema bogato wyposażonymi salami, to tylko jedna z licznych zmian jakie szykują się w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Co będzie wyróżniało to miejsce od innych placówek? Co się zmieni? Jak kosztowne będą te zmiany?

Wyposażenie czterech sal operacyjnych w najnowocześniejszy sprzęt bezdyskusyjnie przyniesie szereg korzyści nie tylko potencjalnym pacjentom, ale również personelowi tych sal - lekarzom, pielęgniarkom i personelowi pomocniczemu.

- Konstrukcja sal zapewnia optymalne warunki mikroklimatyczne oraz optymalne warunki mikrobiologiczne, a tym samym będzie spełniać surowe wymagania inspekcji sanitarnej. Zainstalowany sprzęt pozwoli na bardzo bezpieczne przeprowadzanie zabiegów operacyjnych oraz w znaczny sposób skróci czas procedur zabiegowych. Będzie możliwe przeprowadzanie dużej ilości zabiegów laparoskopowych oraz endoskopowych. Skoncentrowanie operacji w jednym miejscu pozwoli na zmniejszenie kosztów i na zwiększenie ilości operacji. Pooperacyjna sala wybudzeń spełniać będzie aktualne standardy przeprowadzanie znieczuleń oraz opieki pooperacyjnej. Ponadto bliskość sal operacyjnych, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, izby przyjęć oraz zaplecza diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej w znacznym stopniu zwiększać będzie bezpieczeństwo i komfort pacjentów – informuje Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Całkowity koszt inwestycji jest trudny do oszacowania, w większości są to prace, które związane były z oddawaniem do użytku Pawilonu Diagnostyczno Zabiegowego i sięgają kilkudziesięciu milionów złotych.

- Sporą część prac udało się wykonać dzięki wsparciu środków unijnych. Obecnie trwają pracę związane z postępowaniem przetargowym na wyposażenie sal operacyjnych i szpitalnego oddziału ratunkowego, przeniesienie systemu tomografii komputerowej, aparatu USG, systemu fluoroskopii RTG i ucyfrowienia do fluoroskopii w których dotacja z UE wyniesie 9,2 mln zł, a ogólna wartość to 10,8 mln zł.- dodaje rzecznik szpitala.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: