Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szpital gotowy na kolejne starcie z COVID-19

Coraz głośniej o kolejnej fali zakażeń koronawirusem. Migracje turystyczne nie sprzyjają walce z epidemią. Szpital Śląski w Cieszynie jest gotowy na kolejną falę zachorowań. Oddziały szpitalne są w pełni przygotowane.


Tylko w ubiegłym tygodniu z powodu COVID-19 trafiło do cieszyńskiego szpitala dziesięć osób. Nie ma powszechnych testów, nie wiadomo ilu z nas choruje, zwłaszcza, że po czasie ograniczeń spowodowanych testami na granicach, a wcześniej lockdownie coraz chętniej odwiedzamy kraje zagraniczne, w których coraz więcej ludzi choruje.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło czwartą dawkę szczepionki, jednak nikt nie mówi jeszcze o stosowaniu maseczek czy innych ograniczeniach.

Zgodnie z polskimi wytycznymi lekarze kierują na testy tylko te osoby, u których podejrzewają obecność koronawirusa.  -  Testy są wykonywane w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 podczas trwającej hospitalizacji – powiedziano naszej redakcji w sekretariacie szpitala.

Jednak jak zaznacza zarząd Szpital Sląski w Cieszynie jest gotowy na ewentualne przyjęcie pacjentów kolejnej fali zachorowań - Szpital jest przygotowany na kolejną falę zachorowań zarówno sprzętowo, jak i kadrowo – zapewnia zarząd szpitala.

Cały czas możliwe są odwiedziny pacjentów i póki co nikt nie planuje ograniczać tej możliwości. - Na chwilę obecną nie planujemy ograniczeń odwiedzin pacjentów – zapewniono nas w szpitalu.

KOD

CZYTAJ TAKŻE: WALCZYMY JAK NA FRONCIE, W NIERÓWNEJ WALCE
 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-01 21:55:15
Oko: Gotowi? Skończyła się kasa czy jak?
2022-08-02 08:12:23
oskito: Przestańcie straszyć ludzi, tym razem mało kto się już na to nabierze. 5 mln ,,gości ze wschodu" przyjechało bez jakiejkolwiek kontroli sanitarnej i jest ok., a nas będą ścigać za to, że idziesz do roboty do Czeskiego Cieszyna, żenada
2022-08-02 08:32:55
mateuss85: Już czekają na dodatek covidowy. Po wczasach jak znalazł
2022-08-02 08:53:42
Artur_z_bažin: niedorobiony składnik populacji każdą okazję wykorzysta żeby się zaprezentować
2022-08-02 13:13:40
Ruben: W szpitalu maski muszą być, a w autobusie czy galerii handlowej już nie. To takie polskie paradoksy pełne zwykłej głupoty i braku sensu.
2022-08-02 16:21:10
Boska Adela: ruben a to takie proste - w szpitalach raz, że najwięcej potencjalnych nosicieli, dwa, że najwięcej potencjalnie narażonych na ciężki przebieg, proste
2022-08-02 16:21:11
Boska Adela: ruben a to takie proste - w szpitalach raz, że najwięcej potencjalnych nosicieli, dwa, że najwięcej potencjalnie narażonych na ciężki przebieg, proste
2022-08-02 17:02:33
Oko: Szef francuskiej Rady Naukowej ds. Covid-19: strategia "zero covid" jest całkowitą porażką, trzeba o tym głośno mówić! Francuski Horban całkowicie zmienia narrację: "to nie jest właściwa szczepionka, nie zapobiega ani infekcji, ani zarażeniu". 31 lipca 2022 r została we Francji rozwiązana rada ds Covid-19.
2022-08-02 17:04:09
Oko: "Sąd Rejonowy w Giżycku rozpatrywał sprawę mężczyzny, który w połowie stycznia wszedł do apteki bez maseczki. Interwencję wobec niego podjął jeden z policjantów, którzy akurat patrolowali okolicę. Kilka dni później ten sam mężczyzna ponownie został zatrzymany, z tego samego powodu – przebywał na terenie sklepu i nie miał zakrytych ust i nosa. W rezultacie do Sądu Rejonowego w Giżycku skierowano wniosek o jego ukaranie. Ten uznał jednak, że mężczyzna ignorując obowiązek noszenia maseczki nie popełnił wykroczenia. Sąd doszedł do wniosku, że wprowadzenie Rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki nie mieści się w zakresie upoważnienia ustawowego i narusza zapisy Konstytucji RP Sygn. akt II W 38/22"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: