Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szóste urodziny w Dzięgielowie

Sobota (20 października) to dzień, w którym po raz kolejny do Dzięgielowa zawita spotkanie pod nazwą ''Wieczór Chwały''. Wydarzenie, które od pewnego czasu gości w kościele Eben-Ezer właśnie obchodzi swoje urodziny.

W każdą trzecią sobotę miesiąca kościół Eben-Ezer w Dzięgielowie organizuje spotkanie pod nazwą "Wieczór Chwały". 20 października wydarzenie obchodzić będzie swoje urodziny. Do udziału w spotkaniu zachęca ks. Marek Londzin Proboszcz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Dzięgielowie.

"Wieczór Chwały" to wyjątkowe spotkanie. Wie o tym każdy, kto choć raz miał okazję w nim uczestniczyć. Skierowane jest głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów,  a także młodzieży pracującej. Mile widziana jest jednak każda osoba, która zechce dołączyć. - To czas spędzony z muzyką i Słowem Bożym. W uwielbieniu i pieśniach towarzyszył nam już zespół muzyczny młodzieży ze skoczowskiej parafii, zespół „Dawar” i zespół z Jawornika. Była z nami również młodzież z Wisły Centrum i "Noemi Bocek Band" z Czeskiej Republiki – przypomina ks. Marek Londzin proboszcz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Dzięgielowie.

Osoby, które gościły już w Dzięgielowie na comiesięcznych spotkaniach miały okazję do tej pory wysłuchać ks. Mirka Czyża, ks. Marka Koniecznego, Przemka Sztwiertnię, ks. Marka Michalika - diecezjalnego duszpasterza młodzieży diecezji cieszyńskie i ks. Łukasza Gaś- wikariusza Parafii Ewangelicko-Augsburskej w Cieszynie.

W sobotę 20 października odbędzie się kolejny "Wieczór Chwały". Inny niż wszystkie, bo urodzinowy. - To będzie szczególne spotkanie i szczególni goście – zapewnia ks. Marek – W październiku mija rocznica od kiedy grupa młodzieży z Parafii w Dzięgielowie pod nazwą "dlaTego" rozpoczęła organizować w każdą III sobotę miesiąca spotkania uwielbiające Boga w pieśniach i krótkim słowie jako "Wieczory Chwały". W sobotę świętować będziemy więc 6 urodziny.

A jeśli są urodziny to i niespodzianek nie zabraknie. - We wspólnym śpiewie poprowadzi nas zespół młodzieżowy z Parafii Ewangelickiej w Wiśle - Malince o nazwie "Cześć!", który jest znany na naszym terenie i wydał już swoją pierwszą płytę. Tym razem mówcą wieczoru będzie lider zespołu Filip Król. Serdecznie zapraszam do Kościoła "Eben - Ezer" w Dzięgielowe "na Kępie" (ul. Ks. K. Kulisza 66) na godzinę 18.00 - dodaje proboszcz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: