Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SZLACHETNA PACZKA wystartowała!

Ruszyła baza rodzin akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze ze Skoczowa i Ustronia przez ostatnie tygodnie poszukiwali rodzin potrzebujących z naszego regionu, gdzie akcja  zadziała po raz pierwszy.

- Wczoraj (22.11.2010) z inicjatywy uczniów skoczowskiego Liceum, tworzących zespół DELETE oraz pani pedagog Małgorzaty Orawskiej  zagraliśmy koncert charytatywny, podczas którego przekonywaliśmy, że w Szlachetnej Paczce pomoc jest celowa, konkretna i szyta na miarę, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej  rodziny - mówi Marta Sepelak – Kiernozek, lider akcji w naszym rejonie.
- Podczas koncertu zbieraliśmy żywność, środki czystości, zabawki i pomoce szkolne, które wzbogacą paczki dla mieszkańców regionu. Głównym celem tego koncertu było zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na problem ubóstwa, zachęcenie każdego do włączenia się w pomoc poprzez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl.
 Dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, wytworzył się łańcuch dobroci. Paczka połączyła ludzi różnych profesji i w różnym wieku, którzy za cel postawili sobie pomoc rodziną dotkniętym ubóstwem. - Takich rodzin jest w naszym regionie wiele, w chwili obecnej na darczyńców oczekuje 14 rodzin, to prawie 50 osób u których byliśmy i zostawiliśmy nadzieję na lepsze jutro. Każdy z nas może pomóc pomnożyć dobro, jakie rozpoczęliśmy. Mamy nadzieję, że podejmując wspólne działania uda nam się zaktywizować wielu ludzi  oraz zachęcić do promowania wolontariatu.

zobacz fotoreportaż>>>


źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: