Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szkolna w Pruchnej wyremontowana

Prawie milion złotych kosztowała przebudowa ulicy szkolnej w Pruchnej na odcinku 619 metrów od skrzyżowania z ulicą Główną.

Ulica jest o tyle ważna iż stanowi jeden z centralnych punktów wsi. Przy niej bowiem znajdują się szkoła, chętnie odwiedzane boisko wielofunkcyjne, parking i cmentarz. O remont zabiegali sami mieszkańcy.

Samorządowi na ten cel udało się zdobyć zewnętrzne dofinansowanie i wiosną można było rozpocząć prace modernizacyjne - oprócz nowej nawierzchni wykonano kanalizację deszczową wraz z przepustem i rowem otwartym, a także wjazdy do przylegających posesji.  - Każda wyremontowana droga w Gminie Strumień cieszy, a cieszy jeszcze bardziej wtedy, gdy środki na remonty udaje nam się pozyskać z dofinansowania. Tak było w przypadku ulicy Szkolnej w Pruchnej. Nie dość, że poprawiła się estetyka i komfort jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych i kierowców, to dodatkowo udało się wykonać oświetlenie ulicy. Łącznie powstało 10 nowych punktów świetlnych - komentuje Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Koszt inwestycji wyniósł 980 788,45 zł. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 558 589,00 zł. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: