Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkoła nowoczesnych technologii

Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie to innowacyjna placówka oświatowa z ponad stuletnią tradycją, w skład której wchodzą Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 3 oraz Szkoła Branżowa I i II Stopnia.

Szkoła, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, umożliwia zdobycie kwalifikacji w następujących zawodach:

Technikum Mechaniczno-Elektryczne:

- technik chłodnictwa i klimatyzacji,

- technik mechanik,

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- technik mechatronik,

- technik elektryk,

- technik usług fryzjerskich;

Szkoła Branżowa I Stopnia:

- elektryk,

- mechanik pojazdów samochodowych,

- fryzjer,

- mechatronik,

- drukarz offsetowy,

- operator procesów introligatorskich,

- ponadto możliwość uczenia się wybranego zawodu w klasie wielozawodowej.

W celu doskonalenia umiejętności swoich podopiecznych w zakresie kształcenia zawodowego szkoła posiada nowoczesne i innowacyjne pracownie techniczne oraz współpracuje z wieloma zakładami i firmami obecnymi na lokalnym rynku pracy.

Nowością w tym roku w naszej szkole jest zawód mechatronik, drukarz offsetowy oraz operator procesów introligatorskich. To właśnie dzięki współpracy i wsparciu lokalnych firm otwieramy nowe kierunki bardzo potrzebne na naszym cieszyńskim rynku pracy.

Klasa mechatronika to KLASA PATRONACKA  firmy MDM NT z Bażanowic, w której uczniowie odbywać będą praktyki, a w przyszłości będą mogli znaleźć zatrudnienie.

Od września rusza także rekrutacja do Szkoły Branżowej II Stopnia w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz technik pojazdów samochodowych. To możliwość dalszego kształcenia dla uczniów po Szkole Branżowej I Stopnia właśnie w tych kierunkach.

Nasza szkoła słynie z kreatywności, z tego, że realizuje dużo ciekawych i fajnych przedsięwzięć. W ramach projektu Erasmus + młodzież corocznie wyjeżdża na zagraniczne praktyki do Sewilli w Hiszpanii.

Nasi uczniowie mają możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień, np. certyfikaty SEP-u czy też uczestniczenia w szkoleniach z zakresu instalacji solarnych.

W szkole działają liczne koła zainteresowań, dzięki którym młodzież osiąga wysokie lokaty w konkursach i olimpiadach technicznych tj. OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI.

Od prawie 15 lat jesteśmy organizatorami międzynarodowej konferencji uczniowskiej Energia Odnawialna w Teorii i Praktyce, współpracując z partnerami z Czech i Słowacji.

W ramach międzynarodowego partnerstwa od 2012 roku szkoła aktywnie współpracuje z Kolegium Technicznym w Zborowie na Ukrainie. W ramach polsko-ukraińskiej przyjaźni w roku 2017 i 2108 zrealizowano dwa projekty na terenie Polski i Ukrainy, które zostały sfinansowane ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Przy szkole znajduje się profesjonalnie wyposażony budynek sali gimnastycznej wraz z boiskiem oraz strzelnica sportowa. Młodzież ma dostęp do podręczników w funkcjonującej w szkole bibliotece podręczników.

Dzięki twórczej energii i gotowości do podejmowania ciągle nowych wyzwań szkoła jest inicjatorem wielu ciekawych wydarzeń. Są to m.in. Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST, coroczny turniej badmintona czy Rajd Modeli RC, czyli wyścig zdalnie sterowanych modeli samochodów rajdowych.

Absolwencie Szkoły Podstawowej!

Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera to szkoła nowoczesnych technologii, to szkoła z pasją! Jeśli chcesz zdobyć dobry zawód, który umożliwi Ci szybkie odnalezienie się na lokalnym, ale także europejskim rynku pracy, wybierz Langera! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie

ul. Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
tel. 33 479-86-44

sekretariat@zst.cieszyn.pl
www.zst.cieszyn.pl

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: