Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sześciu Afgańczyków zatrzymano w Cieszynie

Końcem marca w Cieszynie miała miejsce interwencja Straży Granicznej. Zatrzymano 6 Afgańczyków, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i usiłowali nielegalnie dotrzeć do Niemiec.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą kontrole sanitarne w rejonach przejść granicznych. To właśnie podczas takiej rutynowej kontroli doszło do dosyć nietypowego odkrycia. W naczepie tira znajdowało się sześciu młodych mężczyzn - Kierowca bułgarskiej ciężarówki, zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami, zatrzymał się w rejonie byłego przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy prowadzili kontrole sanitarne, otworzyli drzwi naczepy. Okazało się, że w środku, na ładunku słonecznika podróżowało sześciu cudzoziemców. Ne posiadali przy sobie żadnych dokumentów, deklarowali, że pochodzą z Afganistanu – relacjonują funkcjonariusze Straży Granicznej.

Wszyscy podróżujący Afgańczycy to nastolatki, jeden z nich nie ukończył 18 roku życia, pozostali są pełnoletni - w czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy. Ponadto ustalono, że wszyscy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej – tłumaczy SG. Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a następnie przekazani do państw, w których ubiegali się o ochronę międzynarodową w ramach tzw. procedury dublińskiej.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-27 18:49:16
św. Patryk.: "Końcem marca w Czeskim Cieszynie miała miejsce interwencja czeskich pograniczników i VB. Zatrzymano 6 Polaków, którzy usiłowali nielegalnie dotrzeć do Austrii." ====> jeszcze nie tak dawno byliśmy dokładnie w ich sytuacji, taki komunikat nikogo by nie zdziwił - dziś niejednemu brakuje elementarnego rozumu by to pojąć, uczciwości by to przyznać, przyzwoitości by zrozumieć sytuację tych ludzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: