Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sześć lat to piękny wiek

W piątek (4 lutego) Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie rozpoczął świętowanie swoich szóstych urodzin.

Tym razem świętowanie cieszyńskiego zamku miało wymiar kosmiczny. 6. urodziny to najlepsza okazja, by zobaczyć, jak zmienia się polski dizajn. Z tej też okazji przygotowano sześć niesamowitych kosmicznych wystaw, ale nie tylko...

Gości przywitała Ewa Gołębiowska – Dyrektor Zamku, oraz Moderator – Lubomira Trojan. Podsumowanie I części projektu Design Silesia przedstawiła Justyna Lauer, Dziekan Wydziału Projektowego ASP w Katowicach. Następnie Alexander Grots opowiedział nieco o innowacyjnym konkurencyjnym dizajnie.

- Wszyscy robimy, to co robimy, więc organizacja szóstych urodzin Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości jest dla nas sporym wyzwaniem. Nie ukrywam, że robimy to z dużą przyjemnością – podkreśla Katarzyna Pełka Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie tym wydarzeniem. Przed nami również panel dyskusyjny, kosmiczny spacer oraz kulig dla osób, które zechcą pozostać z nami dłużej.

W tym roku jest na pewno bardzo kosmicznie, przygotowanych zostało bardzo wiele atrakcji.

- Pierwszą część obchodów szóstych urodzin wypełnia konferencja, na którą przyjechali do nas bardzo ciekawi goście. Drugą cześć obchodów stanowi tak zwane obserwatorium, są to wernisaże wystaw. W tym roku jest ich w Zamku i w Książnicy Cieszyńskiej aż siedem - wyjaśnia Katarzyna Pełka z Zamku w Cieszynie.

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: