Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szejowie przed Rally Sumava

Niespełna dwa tygodnie po rozpoczęciu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekają nas kolejne sportowe emocje. 29 kwietnia rusza Rally Sumava - Klatovy, pierwsza z sześciu zaplanowanych w 2016, rund Mistrzostw Czech.

W stawce załóg zobaczymy również Polaków. Bracia Jarosław i Marcin Szeja rozpoczynają swój drugi pełny sezon startów w Subaru Impreza Sti przygotowywanym przez czeską stajnię ROTO.  - Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie. Jedziemy na Rally Sumava z wielkim bagażem doświadczeń z zeszłego sezonu, więc będzie to dla nas inne wyzwanie. Po udanym starcie w Rajdzie Lavanttal jesteśmy bardzo pozytywnie i bojowo nastawieni. Nasze Subaru przez ten czas zostało przeglądnięte i jeszcze dopracowane, więc wszystko gotowe. Nie da się ukryć, że nastroje w zespole są również diametralnie inne niż wtedy, gdy musieliśmy wszystko przygotować w ostatniej chwili. Teraz wszystko rozplanowaliśmy i czekamy na start. - mówi Jarosław Szeja.

Z kolei Marcin Szeja dodaje, że o żadnym starcie w rajdach nie można powiedzieć, że będzie łatwy, ale pod wieloma względami rozpoczęcie tego sezonu będzie dla nas prostsze. Mieliśmy rok temu głowy pełne różnych myśli i spraw. Teraz możemy się skupić tylko na tym, żeby walczyć o wynik. Rezultat z Austrii dał nam dowód, na to, że nie zmarnowaliśmy czasu przed sezonem i jesteśmy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że sama przyjemność z jazdy też będzie dużo większa.   Lista zgłoszeń jest imponująca. Jeśli zsumować wszystkie cykle, które będą rozegrane na tym rajdzie, to zbierze się ponad 160 samochodów i aż dwanaście R5. W Klasie 3 przyjdzie nam się zmierzyć z 16 rywalami, a w tym również z Sebastianem Fryczem.

W czwartek odbędzie się zapoznanie, a w piątek wieczorem nasza załoga wystartuje do pierwszego odcinka, bardzo widowiskowej próby, przejeżdżanej w konfiguracji kilku okrążeń, a to wszystko przy ogromnym tłumie kibiców. - Na koniec dnia organizator przygotował jeszcze nocne odcinki, więc na początek mamy to, co w czeskich rajdach najlepsze. Zapraszam wszystkich na Rajd Sumava.
 
Partnerami załogi Jarosław Szeja / Marcin Szeja w sezonie 2016 będą: GK FORGE - obróbka plastyczna metali, ROTO, DARMA, DECO-CAR, EUROGOLD, MINIMAX, VIRALSEED i POKRYCIA DACHOWE PNIOK SYLWESTER.

(red/mat.pras.)
     
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: