Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szejkery w dłoń, czyli Beskidzki Konkurs Młodych Barmanów

Wraz z godziną 10.00 rozpoczęły się w Zespole Szkół Ekonomiczno -Gastronomicznych w Cieszynie zmagania w szóstej edycji Beskidzkiego Konkursu Młodych Barmanów. 3 czerwca (piątek) o mistrzowskie tytuły rywalizowało 27 uczestników z szesnastu szkół.

Do Cieszyna zjechali reprezentanci szkół z różnych zakątków Polski. - Przyjechali do nas uczniowie między innymi z Białegostoku, Łodzi, Częstochowy, Krakowa, Katowic, Siemianowic Śląskich, Myślenic, Wisły, Bielska – Białej .. Przyjechali również uczestnicy z Trzyńca, którzy w „barmańskich” zmaganiach biorą udział każdego roku – informuje Urszula Zwardoń z ZSEG w Cieszynie.

Przypomnijmy – konkurs odbywający się w ZSEG organizowany jest dla pełnoletnich uczniów szkół policealnych i średnich o profilu gastronomiczno-hotelarskim. Nagrody zachęcają do wzięcia udziału.

- Puchary ufundował Starosta Cieszyński, ponieważ pod jego patronatem odbywa się Beskidzki Konkurs Młodych Barmanów – podkreśla Urszula Zwardoń z ZSEG – dla zwycięzców przewidziano także wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych, między innymi sprzęt barmański, który jest bardzo potrzebny, szczególnie na początku drogi zawodowej uczestników. Dla najlepszego z najlepszych, który zdobędzie największą ilość punktów Stowarzyszenie Barmanów Polskich ufundowało profesjonalny kurs barmański drugiego stopnia o wartości 2 tysięcy złotych. Co roku Stowarzyszenie przydziela również trzy kursy w różnych ośrodkach dla osób rozpoczynających swoją przygodę z zawodem barmana. Nagrody są więc z pewnością ogromną zachęta.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie skomponowanie napojów mieszanych, w kategorii: Soft Drink Smoothies (bezalkoholowy long drink o konsystencji granity –szejka) oraz Short Fancy Drink (fantazyjny alkoholowy drink). Drinki oceniały dwie komisje: techniczna i degustacyjna.

Oprócz nagród w poszczególnych kategoriach, przyznane zostały nagrody specjalne: za najlepszą technikę pracy oraz, za najlepszą dekorację drinka z kategorii Soft Drink Smothies. Organizatorami konkursu podobnie jak w latach ubiegłych był: Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Stowarzyszenie Dla Rozwoju Przedsiębiorczości, Edukacji i Kultury Młodzieży “EkoGa”, przy współudziale Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

BsK


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: