Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczyrk: Euro2012 w kościele

Z dnia na dzień coraz bliżej do długowyczekiwanego przez kibiców piłki nożnej rozpoczęcia mistrzostw Euro2012. Ale, jak przekonuje ks. Jan Byrt ze Szczyrku, ważne, by kibice i zawodnicy w tym czasie nie zapomnieli o Słowie Bożym.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw Europy 2012 odbędzie się już wkrótce, 8 czerwca 2012 roku w Warszawie. W meczu inauguracyjnym Polska zmierzy się z Grecją, rozpoczynając rywalizację w grupie A. Z tej okazji w Szczyrku odbędzie się specjalne piłkarskie nabożeństwo: - Zapraszam już dzisiaj serdecznie  na ekumeniczne nabożeństwo na rozpoczęcie Euro 2012. Nabożeństwo rozpocznie się 10 czerwca o godz 11.00 w Kościele Ewangelickim w Szczyrku przy ul Wiślańskiej 62. Nie będziemy w Kościele grali w piłkę, ale chcemy prosić w modlitwach Boga o błogosławioną rywalizację! Chcemy prosić Boga także o to, aby i  tym razem dewiza  – Citius, Altius, Fortius (Szybciej, Wyżej, Mocniej) nie tylko zaowocowała wspaniałymi osiągnięciami sportowymi, ale i dostarczyła mnóstwa wspaniałych  emocji - zachęca ks. Jan Byrt.

Nabożeństwo w Szczyrku będzie miało szczególny piłkarski wymiar, a na każdego, kto weźmie w nim udział, czeka ciekawa niespodzianka : - Modlić się chcemy o  miłość Bożą, zarówno  miedzy zawodnikami, jak i kibicami! Każdy uczestnik nabożeństwa  w Szczyrku otrzyma specjalnie na ten czas Euro 2012 przygotowaną opaskę na rękę ze Słowem Bożym w kolorach flagi Polski i Ukrainy. Chcielibyśmy, by uczestnicy nabożeństwa nosili Słowo Boże na ręku przez całe Euro 2012 - mówi duszpasterz ze Szczyrku.

(red.)

 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: