Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szatnia dla Czarnych Jaworze

Chodniki przed bramą wejściową na teren przedszkola nr 2, a także wzdłuż zewnętrznej strony płotu przy ul. Wapienickiej oraz mobilne miasteczko ruchu drogowego, składające się z przenośnego zestawu, przygotowującego do egzaminu na kartę rowerową. To tylko niektóre z projektów, które wybrali mieszkańcy do realizacji w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Jaworzu.

Z informacji Urzędu Gminy wynika, że w tym roku na zwycięskie projekty oddano w sumie 944 głosy. – Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu i złożyli projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. To Państwa obywatelska postawa, pozwala na realizację tych zadań, tak ważnych dla naszej społeczności – powiedział Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

Na projekt budowy chodników, który otrzymał 361 głosów, przeznaczonych zostanie 39 tys. złotych. Mobilne miasteczko z dofinansowaniem w wysokości 35 tys. złotych zyskało 292 głosy. 204 osoby poparły pomysł budowy zaplecza szatniowego dla zawodników Gminnego Klubu Sportowego Czarni Jaworze. Budowa kosztować będzie ponad 39 tysięcy złotych.

Krąg Kobiet Jaworza, czyli grupa, która spotyka się w Kawiarni Babeczka co środę, otrzymała 6 tys. złotych i 43 głosy. MuraLOVA szkoła, pomysł malowidła na ścianie SP nr 2 im. gen. broni Stanisława Maczka zyskał 51 głosów i 10 tys. złotych. Walory artystyczne ogromnego malowidła mają wpłynąć na kształtowanie poczucia estetyki wśród dzieci i młodzieży.

Z budżetu obywatelskiego przeznaczone zostanie także 10 tysięcy złotych na wynajem drona, służącemu sprawdzaniu jakości powietrza w gminie i stanu zanieczyszczeń. Na ten projekt głosowało 36 osób.

Radosław Ostałkiewicz przekazał z rezerwy budżetowej dodatkową kwotę 30 tysięcy złotych na realizację zadań dla młodzieży, seniorów, a także finalizację pomysłów związanych z obchodami 30-lecia III RP. Po 10 tys. złotych otrzymają więc Jaworzański Festiwal Młodzieży, organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Jaworze, a także projekt złożony przez Jaworzański Uniwersytet Trzeciego Wieku, w ramach którego odbędą się m.in. warsztaty artystyczne organizowane przez artystów i pedagogów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Ostatnim z dofinansowanych będzie inicjatywa „Runęły Mury”, zgłoszona przez samorząd uczniowski działający przy SP 2 w Jaworzu.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: