Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szafa otwarta dla chętnych

Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie to przestrzeń otwartych debat, wykładów, seminariów, koncertów, wystaw, codziennych spotkań dla dzieci, to także czytelnia, ale nie tylko...

Po premierze wirtualnej mapy Cieszyna Świetlica "Krytyki Politycznej" zainicjowała akcję „Kocykarze”, później przyszła pora na kolejną „Otwórz książkę”. Teraz czas na następne. - Planujemy kolejne przedsięwzięcie – akcję pod nazwą „Szafa” - wyjaśnia Agnieszka Muras – akcję będziemy przygotowywać przez kolejne dwa tygodnie pracy z dziećmi.

Pani Agnieszka szczegółów nie chce jeszcze zdradzać. - ...Będzie można przynieść różne rzeczy, które mamy w domu i wymienić je na coś innego. Głównie chodzi o to, by nie wyrzucać do kosza tego, co wydaje się nam niepotrzebne, ale oddać komuś innego, komu dana rzecz się przyda - informuje. 

Od dłuższego czasu w Świetlicy Krytyki Politycznej funkcjonuje podobna akcja, jednak na mniejszą skalę. - Stoi u nas szafa z ubraniami. Każdy chętny może znaleźć tu coś dla siebie. Szafa otwarta jest zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Kto potrzebuje ten korzysta z jej zawartości – podkreśla A. Muras.

Koszulki, spódniczki, spodnie... jednym słowem ubrania. - Zostały tu przyniesione, bo albo wyrosły z nich dzieci, albo zmienił się gust, stały się za małe, za duże, albo niepotrzebne – mówi pani Agnieszka - Wychodzimy z założenia, że rzeczy te mogą przydać się innym osobom.

Do tej pory z tej formy pomocy korzystali uczestnicy zajęć prowadzonych w Świetlicy. - Akcja „Szafa” powstała z potrzeby. Do naszej Świetlicy uczęszczają różne dzieci, jedne pochodzą z rodzin bardziej zamożnych, inne z mniej. Jeżeli można się wymieniać rzeczami, to dlaczego tego nie robić ? Większość ludzi wstydzi się tego, że dostaje coś za damo, u nas mogą przynieść coś w zamian - dodaje.

Kolejna akacja, którą planuje zrealizować Świetlica Krytyki Politycznej przeznaczona zostanie dla wszystkich mieszkańców Cieszyna. – Mamy nadzieję, że w ten sposób zaangażujemy w wymianę wszystkich, którzy będą chcieli się w nią włączyć – podkreślają organizatorzy.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: