Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sylwestrowa Noc Chwały, czyli wspólne oczekiwanie Nowego Roku

Parafia Ewangelicko - Augsburska w Dzięgielowie zaprasza na Sylwestrową Noc Chwały. Mile widziana jest każda osoba, która chce powitać Nowy Rok modlitwą.

Tych, którzy chcą, by sylwester był czymś więcej niż tylko zabawą przy szampanie – zaprasza Parafia Ewangelicka w Dzięgielowie, która jest inicjatorem Sylwestrowej Nocy Chwały.  Rozpoczęcie spotkania o godzinie 22.30  (sobota 31.12.2011). 

- Sylwestrowa Noc Chwały odbędzie się po raz pierwszy, to nowa inicjatywa Parafii Ewangelickiej w Dziegielowie, ale nawiązuje do trwających już od 5 lat Wieczorów Chwały, które odbywają się zawsze w III sobotę miesiąca w Kościele "Eben - Ezer" w Dziegielowie – wyjaśnia ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego. - W związku z tym, że spotkania Uwielbiające przez pieśni i zwiastowane Boże Słowo cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i frekwencją, zrodził się pomysł, aby zaprosić młodzież na wieczór Sylwestrowy i przywitać z Bogiem Nowy Rok. 

Spotkanie adresowane jest do młodzieży...

- Jednak zapraszam wszystkich, którzy chcieliby w pieśniach, rozważaniu Bożego Słowa i w modlitwie podziękować za 2011 rok i przywitać nowy – podkreśla dyrektor Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego. 

W tym dniu Słowo na Nowy Rok wygłosi ks. Marek Londzin. Uwielbienie poprowadzi natomiast zespół SDG (Soli Deo Gloria - Jedynie Bogu Chwała - tak Jan Sebastian Bach podpisywał wszystkie swoje partytury/ nuty)  z Parafii Ewangelickiej z Ustronia pod kierunkiem Pawła Branca. 

- Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny – dodaje ks. Marek Londzin.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: