Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sylwester w Ustroniu bez zmian

Drugi dzień świąt (26.12.2019) informowaliśmy o pożarze sceny na ustrońskim rynku. Ogień pojawił się około 7 rano, mimo szybkiej interwencji strażaków, zniszczenia są dosyć duże. Sprawą zajmuje się policja, która ma wyjaśnić przyczyny pożaru. W tym czasie Przemysław Korcz – Burmistrz Miasta Ustroń uspokaja – sylwester na rynku nie jest zagrożony.

Scena na ustrońskim rynku w wyniku pożaru uległa zniszczeniu, a jej pozostałości zostały zabezpieczone i wyłączone z jakichkolwiek czynności rozrywkowych. W związku z pożarem toczy się postępowanie policji i straży pożarnej, o opinię zostali poproszeni również biegli. Jak się okazuje, władze Ustronia nie dały za wygraną i zorganizowały tymczasową – mobilną scenę, która stanie na rynku w Sylwestra.

- Po nieszczęśliwym zdarzeniu, jakie dotknęło nasze miasto, podejmujemy wszelkie działania, by jak najszybciej odbudować naszą scenę na Rynku! Dlatego też pragnę zapewnić, że Sylwester na Rynku w Ustroniu odbędzie się w przewidzianej dotychczas formie oraz zgodnie z programem. Nowa scena — mobilna — zostanie umieszczona na czas Sylwestra na zachodniej pierzei Rynku – poinformował Przemysław Korcz w mediach społecznościowych.

Dobrą wiadomością jest również fakt, że scena (wraz z pozostałymi elementami składowymi ustrońskiego rynku) była ubezpieczona. Miasto może więc liczyć na odszkodowanie, wysokość strat ma zostać oszacowana przez biegłego.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: