Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Swojski Zbiorek" - publikacja upamiętniająca tradycje Śląska Cieszyńskiego

Dla wszystkich miłośników lokalnych tradycji mamy dobre informacje! W poniedziałek (18.10) w Domu Sportowca w Kończycach Wielki odbędzie się spotkanie autorski i promocja książki „Swojski Zbiorek”.

„Swojski Zbiorek” to publikacja, która powstała w wyniku wielu miesięcy pracy, poświęconej lokalnym tradycjom weselnym oraz gwarze Śląska Cieszyńskiego. W książce będzie można znaleźć zdjęcia z przedstawienia „Wesele po naszymu” oraz opisy lokalnych tradycji, związanych właśnie z weselem.

To jednak nie koniec – w książce znajdują się również wybrane wiersze pani Heleny Stoszek – mieszkanki Kończyc Wielkich i autorki wierszy pisanych w gwarze Śląska Cieszyńskiego - pani Helena Stoszek to niesamowita osoba, która pisze z wielką pasja. Cieszymy się, że mamy szansę uwiecznić tradycje Śląska Cieszyńskiego i zrobić to wraz z panią Helena. Jej twórczość stanowi również wartość kulturową, szczególnie dla Kończan – mówi Cecylia Gasz-Płońska, dyrektor hażlaskiego GOK i jedna z inicjatorek projektu „Wesele po naszymu”.

Podczas spotkania autorskiego będzie można posłuchać wierszy, poznać zwyczaje Śląska Cieszyńskiego i otrzymać egzemplarz publikacji, dzięki której być może nasza tradycja ludowa przetrwa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: