Świeżo upieczony Mistrz Europy na Pucharze Lata Gminy Zebrzydowice

Turniej o Puchar Lata Gminy Zebrzydowice w piłce siatkowej plażowej cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od kilku lat. Turniej  rozgrywany w Zebrzydowicach to najbardziej znana tego typu impreza w naszym regionie.

Piąte zawody z tegorocznego cyklu to jeden z najbardziej zaciętych turniejów w historii Pucharu Lata. Rozegrane mecze w środę 29 lipca 2009 r., zakończyły się ostatecznie zwycięstwem Piekarni, która w meczu finałowym pokonała Żwirka i Muchomorka 2:0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna grająca pod nazwą Łosiaki, pokonując w decydującym spotkaniu Moto Team 2:1. Turniej dostarczył wielu emocji, sety często kończyły się „na przewagi”, a mecze „tie-breakami”.
     Warto zaznaczyć, że w jednej z drużyn wystąpił Bartosz Łosiak, który kilka dni temu wraz z Piotrem Kantorem zdobył złoty medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 18. Przypomnijmy, że w spotkaniu finałowym mistrzostw Polacy pokonali siatkarzy z Chorwacji Niksę i Mate 2:0. W tych mistrzostwach, Polska dwójka potrzebowała niespełna trzydziestu minut by móc cieszyć się ze złotego medalu. Już przed tym spotkaniem Łosiak/Kantor stawiani byli w roli faworytów i jak się okazało nie zawiedli. W przeciągu całego turnieju to właśnie oni najbardziej zasłużyli na najwyższy stopień podium. Przez cały turniej nasi reprezentanci przeszli jak burza. Polacy kończyli wszystkie swoje spotkania w dwóch setach.