Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Święty i jego ekipa rozdadzą prezenty

W tym roku otrzymali 1700 zł dofinansowania. Dzięki temu Stowarzyszenie ‘Nasz Pierściec” przygotuje upominki dla 350 dzieci. Rozwiezie je osobiście biskup św. Mikołaj – w nowym stroju, który udało się kupić również dzięki wsparciu gminy Skoczów.

Skoczów dofinansował stowarzyszenie kwotą ponad 3 tysięcy złotych. Dzięki temu nie tylko św. Mikołaj ma strój prosto od igły. Nowe elementy garderoby mają także towarzyszące mu podczas korowodu aniołki i diabełki. Jak wyjaśniła Joanna Radwan-Kmiecik – prezes stowarzyszenia, kupiono m.in. skrzydła, aureole, rogi, peruki, które będą lokalnej społeczności służyć przez wiele najbliższych lat.

Prezes stowarzyszenia wyjaśniła, że scenariusz tegorocznego wydarzenia pt: „Jak to downij z Mikołojym chodzono”, na pewno będzie się dynamicznie zmieniał. - Musimy  elastycznie reagować na sytuację epidemiczną w regionie i kraju.  Zakładamy, iż Święty Mikołaj 5 grudnia przejedzie w swojej bryczce lub saniach w zależności od pogody przez sołectwo. Dopiero 6 grudnia popołudniu spotka się z dziećmi, młodzieżą i rodzinami zapraszając ich do „Strefy JUMP&GO” – to przestrzeń starego boiska asfaltowego odremontowana w tym roku dzięki działaniom stowarzyszenia w ramach programu Działaj Lokalnie. - powiedziała Joanna Radwan-Kmiecik.

(ach)

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-19 19:24:30
Santa_Claus: Mam jedno pytanko - czy są tutaj wyborcy PiS z kredytami frankowymi? tak? - bardzo się cieszę, gratuluję, polecam DUDA POMOC hahaha :)
2021-11-19 20:52:31
święty+Patryk:: o tak, 1 CHF = 4, 61 PLN, bingo - a worek z prezentami inflacyjnymi dopiero się zaczyna otwierać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: