Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świętują dzieci duże i małe


Dziś śmieją się wszystkie buzie, te małe i duże. Dziś dzień słodyczy, radości, kolorowych wrażeń. Dziś każdy chce być dzieckiem i patrzeć na świat beztroskim okiem. Portal OX.PL wszystkim dzieciom tym małym i dużym, składa najserdeczniejsze życzenia. Niech chwile radości wypełniają Wasze życie, niech nie zabraknie wspaniałych wrażeń przygotowanych dziś przez Waszych opiekunów!


A jakie są dzieci Śląska Cieszyńskiego?  My wiemy! Wystarczy zaglądnąć na www.nasze-dzieci.ox.pl. Znajdziecie tam  zdjęcia przesłane przez Was - naszych Czytelników. A może Twojego dziecka jeszcze nie ma w tej witrynie? Zrób mu niespodziankę na dzień dziecka! Dodaj jego zdjęcie do grona dzieci Śląska Cieszyńskiego!


Dzień dziecka hucznie obchodzony jest w naszym regionie. Praktycznie w każdej gminie na milusińskich czeka wiele atrakcji. Czytaj "Co robić w Dzień dziecka w regionie". Największa impreza trwa jednak w Cieszynie, gdzie odbywa się Inauguracja Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.


Historia obchodów Dnia Dziecka sięga 1952 roku. Wtedy obchody na stałe wpisano do Polskiego kalendarza. To święto obchodzone jest też w Czechach, Słowacji czy na Ukrainie. Od 1994 roku dzieci 1 czerwca zasiadają też do sejmowych ław(Czytaj : To on zasiądzie w Sejmie), gdzie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Może chcesz złożyć życzenia swoim dzieciom? Tym dużym i małym? Napisz w komenatrzu dlaczego są dla Ciebie ważne! Złóż życzenia za pośrednictwem OX.PL
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: