Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Święto Służby Liturgicznej w Pogórzu

W niedzielę 1.12.2019 r. o godz.16.00 w sali spotkań przy Kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu odbyło się spotkanie wszystkich ministrantów parafii wraz z ich rodzicami. Okazją do wspólnego świętowania było wspomnienie patrona służby liturgicznej - św. Tarsycjusza. Spotkanie zorganizował ks.proboszcz Ignacy Czader. Fot. Piotr Górecki
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-02 10:15:30
: musi być niewesoło w skali całej Polski, skoro biskupi zaczynają piekłem straszyć rodziców za pozwalanie dzieciom na odpuszczenia sobie szkolnych sesji prania mózgu pod hasłem 'lekcja religii' ⛪ i tak trzymać, a dzieciom podpowiem, że piekło akurat chwilowo wstrzymało nabór chętnych z powodu dużej liczby oczekujących na swój kociołek biskupów
2019-12-02 13:43:13
donekT: ...Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
2019-12-02 22:08:21
jasper: dla donka vel bronka - ciekawa lektura http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25471386,watykan-wiedzial-o-sklonnosciach-paetza-i-zeslal-go-do-lomzy.html#opinions [ ] o ile sie nie myle w tym czasie (1982) papiezem byl JP II. Biedny KK i biskupy biedactwa o niczym nie wiedzieli ? Piekla nie ma i dobrze o tym wiedza.
2019-12-02 23:00:07
donekT: jasper-Q, Od ścigania przestępców jest PROKURATURA, ta wiedza jest powszechna nawet wśród dzieci. Pytanie zasadnicze powinno brzmieć: CZY INSTYTUCJE PAŃSTWOWE O TYM WIEDZIAŁY? JEŻELI TAK, DLACZEGO OD RAZU NIE INTERWENIOWAŁY I DO CZEGO POTRZEBNE KOMUŚ BYŁY TEGO RODZAJU INFORMACJE? W roku 1982 panował jeszcze słusznie miniony system i niekoniecznie znajdował się już w stadium agonalnym. jasper-Q, Nie przeczytałeś lektury, Frederic Martel w "Sodomie" rozwiewa i wyjaśnia Twoje jasper-Q wątpliwości. Część wymienionej pozycji nomen omen Martel "poświęcił" opisowi funkcjonowania kilku pontyfikatów (nic nowego nie wniósł). Przyznaję, iż dość ciekawie przedstawił proces informowania JPII i kryteria, jakimi konkretny papież, jego zdaniem (Martel), kierował się w ich odbiorze. Przy okazji wskazał część ze źródeł finansowania opozycji "demokratycznej" w PRL (fakty wcześniej znane) i powiązania poniektórych hierarchów z bezpieką (fakty wcześniej znane). Niestety zmuszony jestem Cię jasper-Q zmartwić, mniej lub bardziej świadomie, jednak Martel usprawiedliwił JPII. Na marginesie przypominam, iż książka de facto ma formę eseju. Niestety, jak zwykle nasze lokalne skrajnie lewicowe (lewackie) elyty (pomijam, czy przeczytały), skupiły się najbardziej na wątkach najmniej istotnych, z punktu widzenia zachowania przesłania i konstrukcji pracy.
2019-12-03 06:48:17
jasper: Kiedy Paetza i Wesolowskiego oglosza swietymi ? Przez pol wieku w KK kwitla sekta kierowana przez pedofila, maniaka seksualnego i oszusta - Marciala Maciela . Byl bezkarny, bo tolerowali go papieze, takze JP II. Czy prokuratura postawila zarzuty biskupom, ktorzy ukrywali przestepcow w sutannach ? Podaj ilu zostalo skazanych ? Poczytaj o Legionistach Chrystusa tu masz ciekawy link - https://oko.press/ks-prof-kobylinski-jan-pawel-ii-wiedzial-o-pedofilii-maciela-degollado-to-o-tym-mowil-franciszek/ i przestan wciskac kit, bo ten nikt madry nie kupi ( choc paru na ox sie znajdzie, gdyz ciemny lud wszystko kupi ) .
2019-12-03 08:27:12
krzysztofmn: no i co w końcu z tą nagłą emeryturą proboszcza ze szpitalika?... cisza?... ta organizacja, co ewangelią wymachuje i krzyżem się podpiera, w swoim działaniu wypisz wymaluj bliska mafii i sowieckim urzędom
2019-12-03 15:59:36
donekT: Zostało napisane: Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność! Każdy pasterz, (zarówno świecki, jak i wyznaniowy) przesiąka zapachem swego stada, a każda społeczność ma takich rządzących, na jakich sobie zasługuje. Gdzie zatem leży źródło? W jakości demokracji i instytucji kontroli oraz preferowanych powszechnie autorytetach. Smutne to, iż poniektórzy przestępcy czują się i są bezkarni na terenie swej działalności, niejednokrotnie za wiedzą i przyzwoleniem lokalnych i krajowych władz. Niejednokrotnie przestępcy i osoby o ewidentnych skłonnościach przestępczych stoją na czele instytucji o charakterze politycznym, nie tylko tych działających w formie państwa, o organizacji ponadpaństwowej również mowa (np. UE). Świadczy to o SŁABOŚCI I PATOLOGII WŁADZY ŚWIECKIEJ. Przykłady możemy mnożyć. Instytucja PAŃSTWA posiada monopol na przemoc i w gestii państwa jest ŚCIGANIE PRZESTĘPCÓW. Nie bez powodu Paweł powiedział: Jest ona [władza świecka] bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. Zatem dlaczego poniektóre rządy pozwalają na swoim terenie działać i ukrywać się np. PEDOFILOM np. Francja, zwłaszcza jeżeli jest to wbrew powszechnie obowiązującemu na terenie danego państwa prawu, oraz dopuszczają, aby takie osoby, oraz osoby o skłonnościach np. pedofilskich, zajmowały stanowiska w UE? Zostało napisane: Starajcie się najpierw o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość, a to wszystko (co potrzebne do życia) będzie wam dodane.
2019-12-03 16:08:32
donekT: PS, Polecam ciekawą lekturę, Paweł Reszka "Czarni", choć na pierwszy rzut oka nie wygląda, całkiem obiektywny reportaż, z którego można wiele wywnioskować. Dla siebie jasper-Q również znajdziesz bardziej soczyste treści, o ile przeczytasz.
2019-12-03 17:26:38
666: Na kogo jeszcze zwalisz winę, żeby bronić pedofilów w sutannach. Zostali Ci już tylko cykliści i może któreś koło gospodyń. Fuj, obrzydliwy typ. Ciekawe czemu tak zażarcie broni tych zboczeńcow. Można się tylko domyślać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: