Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto folkloru w Wiśle. 52. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Już po raz 52. Wisła stanie się centrum kultury folklorystycznej, gdyż w tę sobotę (25.07) rusza Tydzień Kultury Beskidzkiej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w koncertach, w zabawach na Binie i licznych imprezach towarzyszących. TKB potrwa do niedzieli, 2. sierpnia.

Tydzień Kultury Beskidzkiej jest największą w kraju imprezą folklorystyczną. Codziennie na jednej scenie zaprezentują się zespoły z różnych krajów, aby przedstawić folklor charakterystyczny dla swojej narodowości. Ponadto, tuż po wieczornych koncertach, w Parku Kopczyńskiego około godziny 22.00 zabawa do białego rana na wiślańskiej Tanc Binie.

W ramach TKB odbywa się także konkurs: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku ruszy już po raz 26. i potrwa od 26.07 do 1.08. Podstawowym jego założeniem jest prezentacja kulturowego dziedzictwa różnych narodów (taniec, śpiew, obrzędy). Konkurs zakończy się występami uczestniczących w zawodach, ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Ponadto Tydzień Kultury Beskidzkiej jest także okazją do wzięcia udziału w różnego rodzaju imprezach towarzyszących m.in. wystawach: malarstwa Agnieszki Pawlitko, Roberta Heczki i Krystiana Wodnioka, pamiątek TKB i Zespołu Regionalnego. Oprócz tego będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych wycieczek dla turystów indywidualnych i warsztatów (m.in. tańca, śpiewu góralskiego, heklowania).

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-23 16:38:45
as355: Ale będzie jazda mało utrudnień w Wiśle ??? .Przejechać wieczorem przez Wisłę to wyczyn na miarę Małysza .Ale kasa ,kasa się liczy .Tylko co to ma wspólnego z kulturą ????.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: