Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Święto drzewa” uczcili rajdem pieszym

W minioną środę, 5 października, uczniowie szkół podstawowych w Gminie Ustroń, spotkali się przy legendarnym Dębie „Sobieskim”, gdzie poznali historie pomnika przyrody oraz związane z nim święto przyrodnicze. Następnie wyruszyli żółtym szlakiem spacerowym „Pod Małą Czantorie”.

Na miejscu biwakowym Nadleśnictwa Ustroń, którego pracownicy przygotowali ognisko, piekli kiełbaski. Każda ze szkół wystawiła swego orła klasowego do konkursu, który przeprowadzili członkowie Komisji. Zwyciężył Antoni Kuś z S.P. 1, drugie miejsce wspólnie zajęli Janina Żwak z S.P. 2 oraz Kacper Wardas z SP 3 a na czwartym Oskar Pociążek z SP. 6.

Wszyscy uczestnicy odebrali nagrody w postaci materiałów promocyjnych Nadleśnictwa, a przedstawiciele grup szkolnych pamiątkowe dyplomy PTTK.

Piękna słoneczna pogoda pozwoliła na miły spacer oraz wesołe spędzenie czasu przy ognisku. W sumie w rajdzie uczestniczyło 60 – ciu ,czwarto i piątoklasistów z 4 szkół podstawowych oraz 7 opiekunów. Na imprezie nie zabrakło też przedstawicieli U.M. w Ustroniu , Nadleśnictwa Ustroń
oraz Prezesa Oddziału PTTK „Beskid Ślaski” w Cieszynie. Zorganizowanie przez Komisję Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie impreza było możliwe dzięki pomocy finansowo - organizacyjnej Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Ustroniu oraz Nadleśnictwu Ustroń.

(jm)

źródło: ox.pl
dodał: jm

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: