Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Świetny wynik Haratyka!

Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego, Michał Haratyk osiągnął najlepszy wynik w tym roku, wygrywając mityng w Gliwicach. Mistrz Europy, dzięki niedzielnym pchnięciom, znowu jest najlepszy w kraju oraz drugi na Starym Kontynencie.

Haratyk przez długi czas utrzymywał najlepszy wynik w kraju, ale kilka dni temu zdetronizował go Konrad Bukowiecki, który w austriackim St. Polten osiągnał 21,70 m. Na odpowiedź 27-letniego kulomioty nie trzeba było długo czekać, bo już wczoraj wrócił na pierwszą pozycję.

Haratykowi zaliczono w Gliwicach pięć z sześciu prób, a wszystkie mierzone przekroczyły granicę 21 m. Najdalej pchnął w trzeciej serii, gdyż kula wylądowała na 21,79 m. Dzięki temu osiągnął zdecydowane zwycięstwo oraz osiągnął najlepszy wynik w sezonie, który lokuje go na drugim miejscu wśród kulomiotów z Europy.

- To mój czwarty, czy piąty start w sezonie letnim i zdecydowanie najlepszy wynik, ale mam nadzieję, że będą jeszcze lepsze. Obiekt w Gliwicach jest malutki, ale lepiej startuje się na małym stadionie, na którym jest mnóstwo widzów, niż na wielkiej arenie do połowy pełnej - przyznał 27-letni kulomiot w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego".

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: