Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świetny rezultat Michała Haratyka!

Cóż to był za konkurs w wykonaniu Michała Haratyka, który ustanowił wczoraj (26.05) nowy rekord Polski na stadionie, w pchnięciu kulą. Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała, pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego, udowodnił, że będzie głównym faworytem do złota, podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Eugene gościło najlepszych lekkoatletów, w ramach Diamentowej Ligi. Do Stanów Zjednoczonych przybyło wiele gwiazd, a sam konkurs w pchnięciu kulą był nimi naszpikowany. Na liście zgłoszonych nie zabrakło także reprezentantów naszego kraju – Haratyka oraz Konrada Bukowieckiego.

Już początek rywalizacji wyszedł podopiecznemu Piotra Galona, który w drugiej serii pchnął kulę na 21,50 m. Późniejsze próby okazały się nieco słabsze, ale Haratyk odpalił petardę w ostatnim pchnięciu. 26-latkowi zabrakło zaledwie trzech centymetrów do pokonania granicy 22 m – 21,97. Tym samym, kulomiot pobił rekord Polski na stadionie, który wcześniej należał do Tomasza Majewskiego (21,95). Absolutny rekord wciąż należy do Bukowieckiego, który w hali uzyskał 22 m.

Nawet tak dobra próba Haratyka nie pozwoliła mu zwyciężyć w Eugene. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant gospodarzy, Ryan Crouser. Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro pokonał Polaka o ponad pół metra – 22,53. Za Haratykiem uplasowali się Darlan Romani oraz Tom Walsh. Drugi z polskich reprezentantów, Bukowiecki, zajął dziewiąte miejsce.

Wczorajszy wynik Haratyka to dobry prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy. Na dzień dzisiejszy, 26-latek ma pięć najlepszych wyników na Starym Kontynencie.

Diamentowa Liga w Eugene, 27.05.2018:
1. Ryan Crouser (USA) 22,53 m SB MR
2. Michał Haratyk 21,97 PB
3. Darlan Romani (Brazylia) 21,95 PB
4. Tom Walsh (Nowa Zelandia) 21,84
5. Darrell Hill (USA) 21,19
6. Ryan Whiting (USA) 20,64
7. David Storil (Niemcy) 20,49
8. Joe Kovacs (USA) 20,36
9. Konrad Bukowiecki 20,12


Andrzej Poncza

 

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: