Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świetny mecz Wałęgi!

Kilka dni temu informowaliśmy, iż Kamil Wałęga otrzymał powołanie na letnie zgrupowanie reprezentacji Polski U-20. Wczoraj, hokeista pochodzący z Zebrzydowic, udowodnił, że warto na niego stawiać.

Polacy na zgrupowaniu przebywają już od kilku dni, a wczoraj rozegrali spotkanie towarzyskie z rówieśnikami z Włoch. Podopieczni Piotra Sarnika wygrali 3:0, a spory udział w zwycięstwie miał Wałęga.

Mimo że biało-czerwoni odnieśli zdecydowane zwycięstwo, to nie przyszło ono w łatwy sposób. Już na początku meczu Włosi grali z przewagą dwóch zawodników, gdyż na ławce kar siedzieli hokeiści pochodzący z... naszego regionu – Wałęga oraz Konrad Gruszczyk. Na szczęście, rywale Polaków nie zdołali wykorzystać tego fragmentu.

W 10. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Bieniek. Kolejne dwie bramki padły w drugiej i trzeciej tercji. Obie były autorstwem Wałęgi. Warto także zaznaczyć, że przy wszystkich trzec golach, asysty zanotował Jan Sołtys.

Polacy rozegrają dziś drugi i ostatni sparing w ramach zgrupowania. Ich rywalem będą gospodarze, Słoweńcy.

Polska - Włochy 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
9. Bieniek, 27. Wałęga, 44. Wałęga

Polska: Zawalski - Bizacki, Wysocki, Zygmunt, Paś, Lewandowski, Bieniek, Duszak, Jóźwik, Kamiński, Olszewski, Gruszczyk, Noworyta, Brynkus, Wałęga, Sołtys, Khoperia Worwa, Mularczyk, Smal oraz Lewandowski

 

Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: