Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święta na Zamku

Już jutro (12 grudnia) mieszkańcy Cieszyna i wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą miasto będą mieli okazję wziąć udział w dniu otwartym Zamku, który odbywa się pod nazwą „Zaprojektuj Święta”.

Na odwiedzających czeka moc atrakcji. Jedną z nich jest wystawa bombek choinkowych oraz innych ozdób świątecznych, jednej z najstarszych polskich firm oraz tych, które zostały wykonane przez znanych Cieszyniaków. Wystawa zostanie otwarta o godz. 12.00, podczas jej trwania nastąpi również sprzedaż nowej bombki w kształcie cieszyńskiej Rotundy.  

Kolejną propozycją Zamku jest wystawa - „Dizajn na zimę. Light my fire”, czyli grzejniki, kominki i piece, które nie muszą być w mieszkaniu złem koniecznym, ale mogą stanowić piękny element wyposażenia wnętrza. Wystawę zaplanowano na godz. 11.00.

12 grudnia w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości nie zabraknie również „smacznych” warsztatów. Cieszyn wypełni zapach cieszyńskich ciasteczek, tradycyjnych świątecznych szulek i lukrowanych pierników miodowych. Kto nie przepada za słodyczami, ten może nauczyć się robienia ciepłych wełnianych skarpet lub sztuki decoupage.

Tego dnia z pewnością nikt nudzić się nie będzie, poznamy również zwycięzcę konkursu na najlepsze cieszyńskie ciasteczka.

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: