Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Światowy Dzień Wody w Pruchnej

Dziś (22.03) obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zorganizowały w przedszkolu w Pruchnej specjalną prelekcję dla najmłodszych.

Galopujące zanieczyszczenie środowiska to z roku na rok coraz większy problem, który dotyczy nas wszystkich. Dorośli często go bagatelizują, ale dzieci chętnie słuchają o tym, jak oszczędzać wodę i dlaczego po leśnym pikniku trzeba zabierać swoje śmieci – mówi Beata Halama, prezes Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

Młodzi słuchacze w Pruchnej aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Dowiedzieli się jak oszczędzać wodę, jak działa oczyszczalnia ścieków, a także czego nie można wrzucać do toalety. Nasza akcja trwa od stycznia. Od tego czasu odwiedziliśmy 26 placówek i przeszkoliliśmy ponad 2 tys. dzieci - powiedziała nam Małgorzata Gawlas z Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom "Strażnika Czystej Wody" oraz książeczkę o przygodach Beskidzkiego Wodźmina. Publikacja ta powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Można się z niej dowiedzieć m.in. o zaletach wody z kranu oraz o tym, ile wody zużywa się w domu.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-22 15:28:57
bronek91: Zbyt mało inwestycji w rozbudowę infrastruktury zapewniającej retencję wody, w ogóle nie dostrzegam żadnej polityki w tym zakresie. Klimat w Polsce będzie coraz bardziej suchy, a rolnictwo z biegiem czasu będzie wymagało nie tyle odwadniania, ile nawadniania. Pod względem magazynowania wody jesteśmy na poziomie Mali, przy nieporównywalnie większych zasobach. Kwestia mikrozanieczyszczeń wody i jej ozonowania wydaje się tematem społecznie pomijanym. Przypominam, iż jako jedną z przyczyn narastania konfliktów na Bliskim Wschodzie (Syria i Irak kontra Turcja czy zaognienie na linii Indie – Pakistan) podaje się ograniczenie zasobów wody pitnej.
2019-03-22 15:34:32
bronek91: Wg Apokalipsy, wysychanie Eufratu ma być jednym ze znaków czasu zmiany oblicza tego świata.
2019-03-22 18:11:27
M53: A teraz czas na prelekcję dla mieszkańców Pruchnej, dotyczącą wywożenia nieczystości, uszczelniania szamb oraz nie spuszczania ścieków do rowów, co w Pruchnej jest nagminne. Oficjalnie osadniki bez ujścia, a po cichu nieczystości rurą pod ziemią do rowu. Oficjalnie wywożenie co kwartał, a między tym, pompowanie wieczorami do rowów, czy na pola nagminne.
2019-03-23 08:06:53
john: Bronek91- apokalipsę to Ty tworzysz na forum ox.pl
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: