Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera. Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

Poprawia trawienie, oczyszcza, wspomaga odchudzanie, poprawia wytrzymałość fizyczną, łagodzi bóle, chroni, ale też po prostu doskonale gasi pragnienie. Woda, bo o niej mowa, bez wątpienia jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Warto dodać, iż organizm człowieka składa się średnio z 60-75% wody. O tym, jak cenny jest to napój, można się było dowiedzieć dziś (22.03) w ZST w Cieszynie. Szkoła od trzech lat z okazji Światowego Dnia Wody organizuje różnego rodzaju konkursy, zabawy, wykłady.

Tematem przewodnim jest oczywiście woda. Oprócz dobrej zabawy przemycamy bardzo wiele cennych informacji na temat wody – przyznała Bożena Cholewa Dyrektor ZST w Cieszynie.

W programie imprezy z wodą w roli głównej nie zabrakło m.in. prelekcji, warsztatów, czy konkursu na plakat. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza wodne podchody.  Uczniowie musieli przejść przez sześć stanowisk tematycznych i wykazać się wiedzą na temat wody w różnych dziedzinach. Uczniowie zdrowo rywalizowali. Wyrównana punktacja świadczy o tym, jak bardzo im zależało. Chodzi o to, żeby się bawić, a jednocześnie uczyć – przyznała koordynator  tego wydarzenia Blandyna Gwiazda, nauczycielka w ZST.   

Na zwycięzców czekały nagrody – dzień bez pytania, jabłka, czy wyjście z całą klasą na pizzę. Światowy Dzień Wody świętowała cała szkoła. Inicjatywę podejmują również nauczyciele którzy ubierają się na niebiesko, ale także dyrekcja, personel szkoły– dodała Gwiazda. W różnego rodzaju wodnych wydarzeniach udział wzięli również uczniowie cieszyńskich gimnazjów. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: