Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świąteczny konkurs PTTK

W miniony czwartek (15.12.2011) uczniowie szkół podstawowych z Kończyc Wielkich, Zamarsk i Hażlacha mieli okazję wykazać się swoją wiedzą w świątecznym konkursie przyrodniczym.

Organizatorem świątecznego konkursu dla uczniów szkół podstawowych z Kończyc Wielkich, Zamarsk i Hażlacha była Komisja Ochrony Przyrody Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Uczestnikami konkursowych zmagań byli uczniowie klas piątych i szóstych, którzy zostali wybrani z wyróżniających się wiedzą osób.- Do rywalizacji stanęła młodzież ze szkoły podstawowej w Kończycach Wielkich, Zamarsk oraz Hażlacha – wyjaśnia Jan Machała przewodniczący KOP PTTK Beskid Śląski w Cieszynie – uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: Agnieszka Pilch – dyrektor SP w Hażlachu, Jadwiga Kolendra,  dyrektor Dorota Stoły z Kończyc Wielkich i Jolanta  Kalamat -Polok z Zamarsk.

Startujący w świątecznym konkursie musieli odpowiedzieć na 25 pytań. - Najlepszą wiedzą wykazał się Grzegorz Chmiel ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich, który odpowiedział prawidłowo na 19 pytań – podkreśla Jan Machała – Kolejno, miejsca zdobyli: Radosław Brzostek (Hażlach), Kamil Cieślar (Zamarski), Dominika Staniek ( Kończyce Wielkie), Małgorzata Babilon (Zamarski), oraz Kamil Szajter (Kończyce Wielkie). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, które ufundowała Ubojnia Drobiu „BESKID” w Zamarskach. Wszystkim uczestnikom i opiekunom wręczono materiały promocyjne.

Konkurs opracował i prowadził  przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody -Jan Machała.- Zachęcamy inne szkoły z naszego regionu do współpracy. Warto, żeby młodzież poznawała walory przyrodniczo - krajobrazowe „Beskidu Śląskiego” i zdobywała odznaki „Turysta Przyrodnik PTTK” -zaprasza prowadzący. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: