Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świat motyli w Jaworzu

Dopiero trzeci przetarg zakończył się sukcesem. Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu koło Bielska-Białej wyłoniło firmę, która wybuduje przy placówce motylarnię.

W motylarni umieszczonych ma zostać ok. 400 motyli tropikalnych i rodzimych, ok. 300 straszyków, a także chrząszcze i modliszki. Zobaczyć będzie można także mrówek parasolowatych. Zwiedzający poznają różne fazy rozwoju owadów, od larw po dorosłe okazy.

Większość pieniędzy na stworzenie pochodzi z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Inwestycję wsparła też gmina Jaworze.

Z dokumentacji zamieszczonej w biuletynie informacji publicznej wynika, że firma z Bielska-Białej otrzyma za budowę motylarni 410 tysięcy złotych. - Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku, a otwarcie planowane jest na wiosnę 2020 r – powiedziała Barbara Szermańska, dyrektor placówki.

Motylarnię stanowił będzie sferyczny, częściowo przezroczysty namiot o średnicy ok. 10 m. Wewnątrz umieszczona zostanie unikatowa roślinność. Będzie wyposażony w klimatyzatory, które zapewnią temperaturę odpowiednią dla rozwoju motyli. Wewnątrz znajdzie się pięć terrariów oraz dwie woliery entomologiczne. Kopuła będzie połączona tunelem z salą wykładową jaworzańskiego Muzeum Fauny i Flory.

 

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: