Sukcesy młodych karateków

Zawodnicy KS Shindo z Cieszyna odnieśli kolejne sukcesy, tym razem podczas 7. Pucharu Europy Karate CEKL (Central European Karate League). Zawody były rozgrywane w miniony weekend, tj 26-27 lutego w Łodzi. Cieszyńscy karatecy zdobyli 2 medale.

W  zawodach brały udział zespoły z Polski i m.in. z Czech, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Słowacji, Rosji i Stanów Zjednoczonych. W klasyfikacji medalowej KS Shindo z Cieszyna zajął 19 miejsce z dwoma medalami: złotym i srebrnym. Najwyższy stopień podium wywalczyła drużyna dziewcząt w Kata 14-15 lat w składzie Pastwa Marta, Ewa Kołder, Sara Karwot. Srebro przypadło zaś indywidualnie Wojciechowi Wilczkowi w Kata chłopców 10-11 lat.

Wysokie, piąte miejsce zajęła również Patrycja Kądziołka w Kata indywidualnym dziewcząt 12-13 lat.

KS "SHINDO" Został założony w 1999 roku. Jest zrzeszony w Polskim Związku Karate oraz w Śląskim Związku Karate. W klubie ćwiczy młodzież oraz dorośli. Zawodnicy cieszyńskiego "Shindo" mogą poszczycić się licznymi medalami i nagrodami.

źródło: OX.pl