Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukcesy judoków!

Koszalin okazał się szczęśliwy dla Alicji Zgliczyńskiej (KS Cieszyn Judo) oraz Jana Kolondry (Akademia Sparta Skoczów), którzy sięgnęli po medale podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Koszalin gościł judoków z całego kraju w ramach Mistrzostw Polski Judo, gdzie do akcji wkroczyli juniorzy oraz juniorzy młodsi. Sukces sprzed roku powtórzył Jan Kolondra ze Skoczowa. Zawodnik Sparty, po trzech wygranych, awansował do finału, w którym musiał uznać wyższość Franciszka Michalaka.

- Janek walczył rewelacyjnie, zdobywając srebrny medal w kat. wag. 55 kg. To oznacza, że powtórzył wynik z zeszłego roku z Białegostoku, gdzie też sięgnął po srebrny medal. W olimpiadzie startują najlepsi zawodnicy z kraju wyłonieni w eliminacjach. Jest to kolejny medal MP dla naszego skoczowskiego klubu – czytamy na oficjalnym fanpage’u Sparty. W Koszalinie barwy skoczowskiego klubu reprezentowali również Adam Skoczylas (7. miejsce w kat. wag. +90 kg) oraz Maciej Szadorski (odpadł w II rundze w kat. wag. 55 kg), a Kacper Góralczyk z Dąb Dębowiec zajął 7. miejsce w kat. wag. +90 kg.

Alicja Zgliczyńska rozpoczęła rywalizację w Koszalinie od dwóch wygranych i dopiero w półfinale Barbara Twarowska (przyp. red. – późniejsza triumfatorka) znalazła sposób na pokonanie podopiecznej Arkadiusza Lipy i Artura Walczuka. Zawodniczce z Cieszyna pozostała walka o brązowy medal, w którym zmierzyła się Otylią Grzeszczyk. Zgliczyńska zwyciężyła nad reprezentantką UKJ Ryś Warszawa i stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej 48 kg.

- Sukces cieszy tym bardziej, bo tylko Ala i jej trenerzy wiedzą ile czasu, zdrowia i przygotowań poświęcili, aby wywalczyć ten medal. Brak słów by opisać radość z uzyskanego wyniku, a łzy same cisną się do oczu. Po blisko dziesięciu latach medal z Mistrzostw Polski Judo jedzie do Cieszyna – czytamy na oficjalnym fanpage’u cieszyńskiego klubu.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: