Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukcesy cieszyńskich załóg rajdowych

W niedzielę 5 września 2010 roku AMK Ślązak był organizatorem amatorskiego rajdu samochodowego o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. W rajdzie wystartowało 40 załóg podzielonych na poszczególne klasy pojemnościowe. 

W rajdzie uczestniczyły dwie załogi z Zebrzydowic należące do Cieszyńskiej Grupy Rajdowej tj. Owczarzy J.- Pawlucy M.- samochodem opel astra gsi grupa 4, oraz Sacha I.- Sacha P. – samochodem mitsubishi colt - grupa 3. Miło nam poinformować, że obu załogom udało się dojechać na trzeciej pozycji w swojej klasie, za co Prezydent Wodzisławia nagrodził ich pucharami.
Ściganie odbywało się na dwóch odcinkach asfaltowym oraz szutrowym, każdy przejeżdżany trzykrotnie. Trasy były bardzo szybkie, techniczne i nie wybaczały popełnionych błędów. Z takich właśnie przyczyn kilku załogom nie udało dojechać się do mety. Impreza, co zaznaczają startujący zawodnicy oraz kibice została zorganizowana na wysokim poziomie. - Szczególnie zachwyca fakt, że zawody takie mogą być, za zgodą Władz, zorganizowane w dużych miastach i nie napotykają na żadne przeszkody. Nie jest problemem zamknięcie ulic i zorganizowanie objazdów. Miejscowa ludność okazuje zrozumienie i akceptację dla organizowania takich imprez. Obecność policji, straży miejskiej, pożarnej oraz służb medycznych zapewniała bezpieczeństwo zawodników oraz widzów na trasie rajdu – mówi Ireneusz Sacha.

Kolejne ściganie organizowane przez AMK Ślązak odbędzie się już w miesiącu październiku.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: