Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces ministrantów z Pogórza

Cała Diecezja Bielsko-Żywiecka kibicowała Ministrantom z Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu. Reprezentowali oni rzymskokatolicką diecezję, do której należy na region podczas Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej.

To jest historyczny sukces Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Reprezentujący ją ministranci – na co dzień posługujący w Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, zagrali w finale i znaleźli się w pierwszej dziesiątce, podczas Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej, które odbyły się w Kołobrzegu.

- Wróciliśmy do swoich domów, teraz czas na refleksję! Bardzo, Bardzo, Bardzo dziękujemy za wasze wsparcie które otrzymaliśmy.  Jako drużyna lektorów z parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu osiągnęliśmy historyczny sukces w odbywających się w Kołobrzegu XVII Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej. Nasz drużyna wystąpiła w składzie: Maksymilian Świta, Bartosz Czupryński, Jakub Czupryński, Piotr Puc Jakub Hernik, Tymoteusz Hernik, Cezary Machej, Krystian Nowicki, Fabian Gabzdyl i Dawid Wrzeszcz. Po bardzo emocjonujących meczach drugiego dnia Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej w Kołobrzegu, zajęliśmy 5 - 8 miejsce w całych rozgrywkach, tracąc tylko 3 bramki. Warto dodać iż w 1/8 finału wygrali z drużyną z Niedobczyc 1 - 0 , zaś w ćwierćfinale przegrali po serii rzutów karnych z drużyną z Bednar ( w meczu padł remis 0 - 0 ). W drugim dniu zagraliśmy bez swojego najlepszego strzelca Bartosza Czupryńskiego, który doznał kontuzji podczas Mistrzostw. Podczas pierwszego dnia pierwszego dnia Mistrzostw pokonaliśmy drużyny z Białegostoku, Ujścia, Jarocina, Będkowa i Słupiej. Bardzo dziękujemy wszystkim, bez których by się to wszystko nie udało – informują Lektorzy z Pogórza.

Za ich sukcesem stoi wielu. To rodzice, trenerzy, zaplecze drużyny, wielu sponsorów. Aby wyjechać na mistrzostwa potrzeba było wsparcia wielu osób. - Dziękujemy przede wszystkim naszym kibicom- Rodzicom, którzy wsparli nas na miejscu wyjątkowym dopingiem, ale także wspierali nas donosząc niezbędne owoce, jedzenie czy odżywki. Na zawsze zapamiętamy wyjątkowy bęben pana Krzysztofa! Dziękujemy naszym Trenerom Tomaszowi Kożdoniowi i Tomaszowi Dybczyńskiemu, fizjoterapeutce Weronice Nędzi, pani manager Jadwidze Matuszewskiej oraz opiekunom drużyny Piotrowi Góreckiemu i koordynatorowi Jananowi Zacharejko.
Z serca dziękujemy za wsparcie i umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa – Proboszczowi Parafii pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu ks. Ignacemu Czaderowi - Krystynie Pietrzyk, Michałowi Augulowi, Marcinowi Machejowi.Szczególnie dziękujemy także Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej panu Stanisławowi Szwedowi naszemu Aniołowi. Dziękujemy także naszym wspaniałym sponsorom - KSSE w Katowicach (sponsor główny wyjazdu), posłowi Grzegorzowi Gaży (zakup sprzętu sportowego), posłowi Przemysławowi Drabkowi, Staroście Cieszyńskiemu Mieczysławowi Szczurkowi i Wicestaroście Janinie Żagan, Sołectwie Pogórze, Diecezji Bielsko - Żywieckiej, firmie ,, Łukosz ' i ,, Agencji Reklamy Doris " oraz Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wyjazdu – dodają Lektorzy z Pogórza.


KOD

 

ZOBACZ TAKŻE FOTOREPORTAŻE:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-06 20:46:54
św. Patryk.: kto by miał obraz świata ograniczony do tego co na ox wyczyta pomyślałby, że to faktycznie sukces, a Pogórze to pępek świata
2022-07-06 21:01:02
Ar--Ai: Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju postawiła zarzuty ks. Jarosławowi Z. w sprawie doprowadzenia 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej.
2022-07-06 21:28:27
MILANELLO: Dzieciaki mają sukces i frajdę Ale oczywiście barany niektóre będą pisać przy każdej okazji o polityce albo innych molestowaniach Wyście powinni dla np wyborczej pisać (tam byście i poklask mieli) ...
2022-07-07 01:33:10
Vito: Milanello, w wyborczej teraz mało płacą i dużo zwalniają, bo skończyły się im fundusze państwowe, które mieli za poprzedniej ekipy. Tych parę chamskich typów to jeszcze pozostałość po poprzednim rządzie.
2022-07-07 06:53:31
Ar--Ai: coś was uwiera? coś nie na rączkę, katolicy polscy?
2022-07-07 06:55:02
Ar--Ai: Prokurator przekazał, że Jarosław Z. "pod pretekstem wykonania masażu", zaczął dotykać miejsc intymnych 17-latki. Duchowny już wcześniej znał się z pokrzywdzoną, ponieważ był jej katechetą. Potem nastolatka zaczęła udzielać się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, gdzie również pojawiał się ksiądz Z. Postępowanie przeciwko księdzu wszczęto w 2021 roku. Jarosław Z. usłyszał zarzut doprowadzenia 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej, polegającej na dotykaniu intymnych części ciała.
2022-07-07 09:20:12
suski: przypadek vito, milanelo czy podobne to z pewnością tzw. syndrom sztokholmski - "stan psychiczny, który pojawia się, gdy ofiara przemocy identyfikuje się ze swoim sprawcą i łączy się z nim emocjonalnie - wręcz mówić o miłości do kata i obronie swojego oprawcy; osobniki z tym syndromem często rozwijają zrozumienie i współczucie oraz chronią przestępców przed policją"
2022-07-07 09:24:45
suski: podzielcie się z nami, wyrzućcie z siebie ohydne wspomnienia z czasów gdy byliście ministrantami, nazwijcie te rzeczy i waszego prześladowcę po imieniu, prawda was uwolni i koszmary odejdą - "Nie lękajcie się!" (św. Jan Paweł II, papież)
2022-07-07 12:58:35
MILANELLO: suski:i tam reszta tym podobnych:wy macie syndrom "człowieka typu Frustrat ,Egoista, ogólnie człowiek nieszczęśliwy " Poważna to dolegliwość cierpią na nią osoby też z pierwszych stron gazet między innymi:Tusk, Grodzki, Szczerba, Thun, Lis (jego przypadek też ujawnił cechy:buca,agresję, mobbing itp.) Terapia i jeszcze raz Terapia Może jeszcze będą z was ludzie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: