Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces cieszyńskich judoków

W sobotę (18.09.2010) w Sobótce k./Wrocławia odbyły się jubileuszowe, dziesiąte już „Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski MASTERS 2010 w JUDO”. Mistrzostwa zgoromadziły na matach rekordową liczbę zawodników (ponad 120 „starych wyjadaczy”) z wszystkich liczących się klubów kraju jak i zagranicy.

W tym roku przyjęto nowatorską koncepcję połączenia turnieju „Masters” (Mistrzów, Weteranów Judo) z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w których udział wzięli najmłodsi adepci JUDO. Takie rozwiązanie zaowocowało  wspaniałą sportową imprezą o niepowtarzalnej atmosferze w której młodość przeplatała się z doświadczeniem, młodzieńczy wigor z wywarzoną techniką.
Na turnieju nie zabrakło reprezentantów naszego Cieszyńskiego regionu chlubiącego się faktem, iż to u nas działa nieprzerwanie jeden z najstarszych klubów Polski- MOSiR Cieszyn – Judo, słynącego z cieszyńskiej siły, pracowitości i fantazji. Nasi sportowcy - weterani JUDO i tym razem nie zawiedli zdobywając medale i miejsca na podium, choć dodać należy iż  staczali szczególnie ciężkie pojedynki w których do ostatniej sekundy nie mogli być pewni zwycięstwa. Jednak jak mówi trener p. Przemysław Kolondra – wykonali zadanie w całości! Wygrywając co dało się wygrać – ulegając tylko najlepszym – często finalistom Mistrzostw Europy czy Świata, co świadczy bardzo dobrze o poziomie wyszkolenia oraz zacięości naszych zawodników.

W turnieju udział wzięli i miejsca zajęli:
Grzegorz Jedrysko – 1 miejsce w swej kategorii. (MOSiR Cieszyn)
Arkadiusz Pustówka – 2 miejsce w swej kategorii. (MOSiR Cieszyn)
Rafał Kareta – 3 miejsce w swej kategorii. (MOSiR Cieszyn)
Marek Gajdek – 3 miejsce w swej kategorii. (MOSiR Cieszyn)
Tadeusz Rusin – 4 miejsce w swej kategorii. (MOSiR Cieszyn)
Dariusz Wendt – 1 miejsce w swej kategorii (występujący w barwach klubu KOKA Jastrzębie)

Gratulujemy sportowcom udanego występu, życząc przy okazji sukcesów na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii „MASTERS JUDO 2010” do udziału w których nasi sportowcy zostali oficjalnie zaproszeni.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: