Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stypendia dla studentów

238 studentów ze Śląska Cieszyńskiego zgłosiło się z wnioskiem o przyznanie eurostypendium do cieszyńskiego starostwa.

Na pomoc finansową może liczyć 216 osób. Wszystkie wnioski muszą jednak przejść odpowiednią weryfikację.

Przyznanie stypendiów będzie możliwe dzięki urzędniczemu projektowi "Eurostypendium drogą do dyplomu". – Tak, jak zakładaliśmy, stypendium otrzyma około dwustu studentów z powiatu cieszyńskiego. Istnieje jednak szansa, że brakujące środki będą mogły być przesunięte z innych powiatów i wszyscy, którzy spełnili odpowiednie kryteria otrzymają pomoc finansową - mówi Czesław Gluza, starosta cieszyński. Wsparcie mogą otrzymać studenci, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej (dochód na członka w rodzinie za 2007 rok nie może przekraczać 504 zł lub 583 zł w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne) i są zameldowani na terenie powiatu cieszyńskiego. Osoba spełniająca te warunki może otrzymać w sumie do 3150 zł.

Celem programu "Eurostypendium drogą do dyplomu" jest wsparcie studentów uczelni publicznych i niepublicznych. Pomoc obejmuje bieżący rok akademicki i zostanie wypłacona jednorazowo za okres od października 2008 do czerwca bieżącego roku.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków budżetu państwa.

(zac)

źródło: ox.pl
dodał: AC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: