Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stworzą i zawieszą na drzewie

Jeśli nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem w wakacje, pociąga Cię twórczość artystyczna, koniecznie zapisz się na bezpłatne warsztaty rzeźby, które pod koniec lipca odbędą się w Górkach Wielkich.

Fundacja im. Zofii Kossak działająca w Górkach Wielkich zaprasza młodzież gimnazjalną oraz ponadgimnazjalną, a także dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych na warsztaty rzeźby z Tomaszem Koclęgą, rzeźbiarzem, wykładowcą ASP w Katowicach.

Warsztaty będą trwać od 22-27 lipca, organizator zapewnia, że są jeszcze wolne miejsca, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, więc chętni do udziału w tych interesujących zajęciach nie powinni długo się zastanawiać. - Nie trzeba mieć doświadczenia ani specjalnych umiejętności rzeźbiarskich, wystarczą chęci do pracy – zapewnia Tomasz Koclęga. - Rzeźby powstaną z papieru, zostaną pokryte taśmą i folią lustrzaną, docelowo mają zawisnąć na drzewie obok Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków”.

Po warsztatach odbędzie się wernisaż prac, na który Fundacja serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tą ciekawą formą sztuki. Udział w warsztatach, podobnie jak we wszystkich imprezach Artystycznego Lata u Kossaków 2013, jest bezpłatny!

Tomasz Koclęga urodził 1968 w Zawierciu, obecnie mieszka w Gliwicach. Wykłada rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie prezentował swoje rzeźby w przestrzeniach publicznych, różnych miast, w tym Cieszynie: "Całość" na placu Teatralnym w Cieszynie, "Uśpieni" w Parku Pokoju w Cieszynie. Jego prace zostały opublikowane w ponad 35 katalogach, w licznych artykułach prasowych, telewizji oraz internecie.

(03.07.2013, godz. 15.23 Aktualizacja: Poszerzono wiek uczestników - w warsztatach mogą brać udział osoby od 10-27 lat)

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: